Realizace výzvy č. 57

Název projektu: Moderní školní dílna 2015

Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/57.1385

Název příjemce: Základní škola, Chrudim, Dr. Peška 768

Projekt "Moderní dílna 2015" byl velkým přínosem pro naši školu. Projekt podpořil realizaci kurikulární reformy. V rámci projektu byla realizována tato klíčová aktivita: Rozvoj technických dovedností žáků na druhém stupni základní školy. Výstupy klíčové aktivity byly naplněny a jsou doloženy jako přílohy této zprávy. Do vytváření výrobků se aktivně zapojilo 15 žáků 8. ročníku. Žáky vedl kvalifikovaný učitel. Z postupu práce na výrobku byl průběžně pořizován fotografický záznam. Z průběhu realizace zpracoval každý žák žákovské portfolio, které obsahuje sebehodnocení žáka a formativní hodnocení ze strany učitele. Aktivita byla realizována v rámci předmětu člověk a svět práce. Velkým přínosem bylo pro nás vybavení dílny novým nářadím. Moderní přiměřeně kvalitní technické vybavení žákům práci usnadní a také výrazně zrychlí a zejména pomůže upevnit správné pracovní návyky a postupy včetně adekvátního poznání vlastností použitého materiálu. Takové vybavení je pro žáky velmi motivující a vede k zvýšenému zájmu o technické vzdělávání.

Seznam pořízeného nářadí a vybavení:

1. Box s nářadím 20 ks
  2. Vrtačka s příslušenstvím 3 ks
  3. Bruska s odsáváním
  4. Rámová pila

Box (viz bod 1) obsahuje toto nářadí:

• Měřítko posuvné 150mm
  • Rašple sada