25. 5. 2022

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Doklady a doložení předchozího vzdělávání

документів та свідоцтв про здобуту освіту

• Rodný list dítěte, případně jiný dokument, který dokládá, že jste zákonný zástupce dítěte (může být i plná moc)/Свідоцтво про народження дитини або інший документ, який підтверджує, що ви є законним представником дитини (також може бути довіреність).
  • Doklad totožnosti zákonného zástupce i dítěte (např. cestovní pas, karta pobytu apod.)/Посвідчення особи законного представника і дитини (наприклад, закордонний паспорт, картка перебування і т.д.).
  • „Doklad“ místa bydliště v ČR – pokud nemáte uvedené v pase / jiném osobním dokladu, můžete doložit např. smlouvu o ubytování, pronájmu nebo prohlášení od pronajímatele / ubytovatele/ "Документ" про місце проживання в Чеській Республіці - якщо це не зазначено в паспорті / іншому особистому документі, ви можете надати, наприклад, договір про проживання, оренду або заяву власника житла / орендодавця.
  • Doklad o zdravotním pojištění (karta pojištěnce)/Страховий поліс (картку медичного страхування).

Pokud už Vaše dítě chodilo někam do školy, doneste také:

• vysvědčení za poslední ukončený ročník (v případě cizojazyčného vysvědčení doporučujeme udělat překlad do češtiny).

Якщо Ваша дитина вже десь ходила в школу, принесіть також:

• табель за останній закінчкний рік (у разі свідоцтва іноземною мовою, ми рекомендуємо зробити переклад на чеську мову).

Kontakty na školu /Контактна інфрмація школи

ŘEDITEL ŠKOLY / ДИРЕКТОР ШКОЛИ

• jméno a příjmení / ім'я та прізвище Mgr. Jaroslav Víšek
  • telefon / телефон 469 620 582
  • e-mail / e-mail zs.drpeska@seznam.cz

Na ředitele / ředitelku školy se obracejte v těchto případech:

• přijímání žáků ke vzdělávání, žádost o uvolnění z výuky na delší dobu (více než 3 pracovních dní), přijímání stížností a podnětů a jejich řešení, řešení situací, které nebyly vyřešeny s vyučujícím nebo třídním učitelem.

Звертайтеся до директора школи в наступних випадках:

• зарахування учнів на навчання, прохання про звільнення від занять на більш тривалий термін (більше .... робочих днів), отримання скарг та пропозицій та їх вирішення, вирішення ситуацій, які не були вирішені з вчителем чи класним керівником.

Je důležité, abyste veškeré údaje a důležité skutečnosti o Vašem dítěti sdělovali škole. Komunikace se školou probíhá především v českém jazyce.

Важливо, щоб Ви передавали школі всі важливі факти та особисту інформацію про Вашу дитину. Спілкуванння зі школою відбувається в першу чергу чеською мовою.

Інформація для батьків

Výuka a rozvrh hodin / Навчання та розклад уроків

Výuka probíhá od pondělí do pátku. / Навчання проходить з понеділка по п'ятницю.

Vyučovací hodiny/Уроки:

0.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

8:00-8:45

8:55-9:40

10:00- 10:45

10:55-11:40

11:50-12:35

12:45-13:30

13:40-14:25

14:35-15:20

Někdy se může stát, že některá hodina odpadne. Tuto informaci dostanou žáci od učitele předem (příp. mají poznamenané v žákovské knížce).

Іноді може так статися, що якийсь урок буде відмінено. Учні заздалегідь отримають про це інформацію від вчителя (або це буде написано в щоденнику).

Seznam předmětových zkratek / Перелік скорочень предметів:

Nachystali jsme pro vás seznam předmětových zkratek, abyste věděli, na jaké předměty se má dítě připravovat.

Ми підготували для Вас список скорочень предметів, щоб Ви знали, до яких предметів дитина має готуватися

1. stupeň

Людина і світ роботи ЛСР

РЕГІСТРАЦІЯ В 1 КЛАС