27. 9. 2021

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Výuka od 1. 9. do 3. 9.

Vážení rodiče, milí žáci, milé žákyně,

ve středu 1. září zahájíme v plném rozsahu školní rok 2021/2022.  Žáci 2. – 9. ročníku budou mít vyučování od 8.00 h do 8.45 h. Prvňáčci slavnostně zahájí školní rok v 9.00 h.

Školní družina je v provozu od 2. 9. Školní jídelna 1. školní týden (tj. do 3. 9.) nevaří, v provozu je od 6. 9.

Informace pro žáky 2. – 9. ročníku

Ve čtvrtek 2. 9. a v pátek 3. 9. bude výuka probíhat ve třídách následovně:

• 1. – 2. vyučovací hodinu s třídními učiteli,
  • 3. – 4. vyučovací hodinu podle rozvrhu.

Vyučování skončí v 11.40 h.

Od pondělí 6. 9. se žáci učí podle rozvrhu, který obdrží první den školy od svých třídních učitelů. Rozvrhy jsou již zveřejněny na webových stránkách školy.

Informace pro prvňáčky

Prvňáčci slavnostně zahájí školní rok v 9.00 h. Žáky si vyzvedne třídní učitel před hlavním vchodem do školy a doprovodí je do třídy.

Žáci prvních tříd skončí výuku ve středu 1. 9. v 9.40 h, ve čtvrtek 2. 9. a v pátek 3. 9. rovněž v 9.40 h. Od pondělí 6. 9. se prvňáčci učí dle rozvrhu.

Vzhledem k hygienickým a prostorovým podmínkám školy Vás žádáme o dodržení podmínky doprovodu max. 2 osob na jednoho prvňáčka, dalším osobám nebude vstup do školy umožněn. U vstupu do školy je každý povinen vydezinfikovat si ruce. Z důvodu prevence vyžadujeme u třetích osob zakrytí úst rouškou po celou dobu jejich přítomnosti ve škole. Následující dny Vás žádám, abyste již nevstupovali do budovy školy. Pokud potřebujete komunikovat s vyučujícími, domluvte si s nimi setkání telefonicky.

Provozní podmínky vzhledem k pandemii covid

I v novém školním roce se budeme muset vypořádat s probíhající pandemií covid – 19. Ve škole budeme samozřejmě dbát na zvýšenou hygienu. Ve třídách, u vstupu do budovy, na toaletách i ve školní jídelně budou mít žáci k dispozici prostředky k dezinfekci rukou. Větrání učeben se bude provádět opakovaně, krátkodobě a intenzivně o přestávce i během vyučovací hodiny. Bude kladen důraz na pravidelný úklid a dezinfekci povrchů nebo předmětů, které používá větší počet lidí. Žáky povedeme k dodržování doporučených odstupů.

Od žáků se před prvním příchodem do školy nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti.  Žáci, zaměstnanci i třetí osoby jsou však povinni mít ve společných prostorech školy zakryté dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZd.

Vás, rodiče, prosím, abyste co nejvíce omezili pobyt ve škole. V případě nezbytné návštěvy školy Vás do kanceláře či ředitelny školy doprovodí dozor u vchodových dveří.

Testování žáků

Na naší škole proběhne preventivní screeningové testování žáků prostřednictvím neinvazivních antigenních testů pro samoodběr. První testování se uskuteční bezprostředně 1. září, toto testování platí pro žáky 2. – 9. ročníku (žáci 1. ročníku se budou testovat následující den, tj. 2. září). Další testování proběhne pro všechny žáky v termínech 6. září a 9. září 2021. Případné další testování proběhne pouze v případě, pokud se v rámci testování odhalí lokální ohnisko nákazy.

Testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené:

• pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování)
  • po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19),
  • případně žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Pokud se žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínky použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole. Uvedená opatření budou v platnosti po dobu trvání screeningového testování.

V případě zhoršené epidemiologické situace a nutnosti přejít na distanční výuku budou veškeré informace zveřejňovány na webových stránkách a prostřednictvím systému Bakaláři.

Přeji všem pevné zdraví a pohodový školní rok 2021/2022.

Mgr. Jaroslav Víšek