26. 10. 2020

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a místy i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Informace pro žáky 5. ročníků a jejich rodiče

Informace budou aktualizovány po zveřejnění termínu a podmínek PZ pro následující školní rok

Přijímací řízení na střední školy prezentace v pdf zde.

Informace k přijímacím zkouškám 2021

Jednotnou přijímací zkoušku v prvním kole může konat uchazeč dvakrát, a to ve škole uvedené na přihlášce v prvním a druhém pořadí. Po vyhodnocení dostanou obě školy od Centra výsledky přijímacích zkoušek.

Pozvánku ke konání jednotné přijímací zkoušky bude zasílat příslušné gymnázium zákonným zástupcům nejpozději 10 dnů před konáním přijímací zkoušky.

Termíny:
  • Středa 14. dubna a čtvrtek 15. dubna 2021  - pro osmiletá gymnázia
  • Náhradní termíny: 12. a 13. květen 2021

Místo:
  • Příslušné gymnázium

Písemné testy:  český jazyk – 60 minut a matematika – 70 minut

Výsledky:  Škola je uveřejní osmý den, čili nejpozději 23. 4. 2021.

.

Zápisový lístek musí uchazeč o studium na osmiletém gymnáziu odevzdat do gymnázia, kam chce nastoupit, do 5 kalendářních dnů od zveřejnění svého přijetí.

Hodně úspěchů Vám Všem v přijímacích zkouškách přejí všichni vyučující naší školy.

Státní přijímací zkoušky jednotné:

- jednotné zkoušky – 6letá a 8letá gymnázia

14. a 15.  dubna 2021

- náhradní termín jednotné přijímací zkoušky

12. a 13. 5. 2021

Škola zajistí:

Vyplněné formuláře přihlášek

do 26. 2. 2021

Vyplnění zápisového lístku

po přijetí do gymnázia na požádání zákonného zástupce

Dvě přihlášky na SŠ

Přihlášky do gymnázií vydává žákům naše škola po pololetním vysvědčení (není tedy třeba přihlášky dopředu vyplňovat, ale je třeba poslat zodpovědně zkontrolované podklady do základní školy na pokyn výchovné poradkyně zhruba v polovině ledna). Do přihlášky je možné dopsat 2 gymnázia. Dále doporučujeme k přihlášce přiložit případná osvědčení o školních úspěších (umístění ve školních olympiádách apod.), děti s SPU také okopírované platné Doporučení z Pedagogicko psychologické poradny. Vyplněnou přihlášku uchazeči doručí na vybrané gymnázium nejpozději do termínu uvedeného výše.

Před přijímací zkouškou obdrží všichni uchazeči od konkrétního gymnázia pozvánku.

Více informací o přijímacích zkouškách naleznete na stránkách Školského portálu Pardubického kraje nebo www.statniprijimacky.cz nebo www.atlasskolstvi.cz

Zápisový lístek

K potvrzení úmyslu uchazeče stát se žákem na dané střední škole slouží zápisový lístek.

Každý uchazeč o vzdělávání ve střední škole obdrží jeden zápisový lístek. Svůj úmysl vzdělávat se v dané střední škole potvrdí uchazeč odevzdáním zápisového lístku na SŠ nejpozději do 5 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí. Nebude-li zápisový lístek ve stanovené lhůtě škole doručen, vzdává se uchazeč práva být přijat za studenta dané střední školy a na jeho místo lze přijmout jiného uchazeče. Zápisový lístek může uchazeč uplatnit jen jednou; to neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit zápisový lístek na škole, na kterou byl uchazeč přijat později na základě odvolání,.

Zápisový lístek dostanou žáci po přijetí od výchovné poradkyně. Zápisový lístek podléhá evidenci. V případě ztráty Vám bude vydán nový oproti čestnému prohlášení o ztrátě.

Odvolání

Odvolání proti nepřijetí do střední školy je možné podat řediteli střední školy nejpozději do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí o nepřijetí. Vždy je nejrozumnější komunikovat s vedením příslušné střední školy.