30. 10. 2020

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Vnitřní řád školní jídelny Dr. Peška

1. Obědy se vydávají pouze na stravovací karty, které lze zakoupit v kanceláři školní  jídelny, bez karty bude oběd vydán ve 13.30 hodin.
  2. Doba výdeje obědů je od 11.00 hodin do 13.45 hodin.
  3. Obědy se přihlašují a odhlašují  do 7.00 hodin. telefonicky: 469 639 775, SMS zprávou: 739 220 994, e-mailem: sjdr.peska@seznam.cz.  Na nový školní rok jsou všichni strávníci automaticky přihlášeni. Veškeré změny ve stravovacích dnech je nutno nahlásit vedoucí školní jídelny.
  4. Jídlo se podává zásadně jen v jídelně ve výše stanovenou dobu. Mimo uvedený čas lze jídlo vydat jen se souhlasem vedoucí školní jídelny.
  5. Strávník má nárok pouze na jeden dotovaný oběd denně.
  6. Jídelní lístek je sestavován po týdnech a je umístěn od pondělí do pátku ve školní jídelně. Možnosti seznámení strávníků a rodičů s měsíčním jídelním lístkem je na internetových stránkách www.zspeska.cz
  7. Školní stravování se řídí výživovými normami dle vyhlášky č. 107/2005 Sb. a dále dle vyhlášek č. 137/2004Sb a 602/2006Sb. Jídelní lístek sestavuje vedoucí školní jídelny s vedoucí  kuchařkou,  při  přípravě  jídel musí být  zachováno  plnění výživových norem, proto strávníci i rodiče musí respektovat vyhlášku.
  8. Všichni strávníci jsou povinni se v prostorách  jídelny chovat  slušně, ohleduplně, v  souladu s hygienickými a společenskými pravidly stolování. Ve školní jídelně strávníci dbají pokynů personálu školní jídelny a pedagogů, kteří zajišťují dozor. Ti zajistí, abys si žáci jedné třídy sedali pokud možno k sobě. Dle § 31 může být strávník  vyloučen ze  školního stravování za zvlášť hrubé slovní  a úmyslné fyzické útoky vůči pracovníkům školského zařízení.
  9. Před vstupem do jídelny si všichni strávníci umyjí a vydezinfikují ruce, ochrana nosu a úst bude nasazena dle aktuálního nařízení.
  10. Podání polévky, hlavního jídla,ovoce a příborů zajišťuje výhradně personál školní jídelny. Nápoje, saláty, kompoty a dezerty v miskách si každý strávník bere sám.
  11. Po celou dobu výdeje musí být jídelna udržována v náležitém hygienickém stavu (čistota, větrání, osvětlení) za což odpovídá personál školní jídelny.
  12. Použité  nádobí  se  odnáší  na  místo  tomu určené. Platí přísný zákaz odnášení nádobí mimo jídelnu.
  13. Výdej oběda do vlastních nádob (pro zaměstnance ZUŠ, vlastní zaměstnance, cizí strávníky, rodič dítěte 1.den nemoci) bude probíhat od 11 do 11.30 hodin Poté bude prostor jídelny vydezinfikován. Při vstupu a odchodu ze školy všichni tito strávníci použijí výhradně boční vchod do školy ze dvora.
  14. V čase od 12.25 do 12.35 hodin bude jídelna uzavřena a bude zde probíhat dezindekce stolů, židlí a klik, kterou budou provádět uklízečky školy.
  15. Cena stravného: I.skupina = 28,-Kč, II.skupina = 30,-, III.skupina = 33,-Kč.      Od 1.9 do 31.8. následujícího kalendářního roku musí být strávníci zařazeni podle data  narození do výživových norem a finančních limitů dle § 24.
  16. Cena stravného pro  dietního stravování: I.skupina = 30,- Kč, II.skupina = 33,- Kč,     III. skupina = 36,- Kč
  17. Obědy se platí předem vždy k 15.dni v měsíci na následující měsíc.
  18. Platba stravného se provádí  úhradou z účtu. Strávníkovi, který nebude mít stravné na další měsíc uhrazené nejpozději do posledního dne v měsíci (tzn.např. do 31.8. na měsíc září), bude výdej oběda automaticky zablokován a nebude se stravovat ve školní jídelně do té doby, dokud stravné nebude zaplacené.
  19. Vyúčtování probíhá vždy k 30. 6., přeplatek do výše 200,- Kč zůstává na další období. Pokud je přeplatek vyšší, záleží na strávníkovi, popř. zákonném zástupci, zda částka bude ponechána, nebo vrácena na účet.
  20. Pokrmy podávané ve školní jídelně jsou určeny k okamžité konzumaci.
  21. Přísný zákaz přinášení vlastních surovin do školní jídelny určených ke konzumaci.
  22. Připomínky ke stravnému se vyřizují u vedoucí školní jídelny.
  23. S vnitřním řádem školní jídelny jsou všichni seznámeni při zahájení nového školního roku.
  24. Vnitřní řád je trvale vyvěšen na nástěnce u školní jídelny a na webových stránkách školy.

Platnost od 1. 9. 2020

Vnitřní řád školní jídelny - výdejna Husova

2. Doba výdeje obědů je od 11.00 hodin do 13.45 hodin.
  5. Strávník má nárok pouze na jeden dotovaný oběd denně.
  15. Cena stravného: I.skupina = 28,-Kč, II.skupina = 30,-, III.skupina = 33,-Kč. Od 1.9 do 31.8. následujícího kalendářního roku musí být strávníci zařazeni podle data  narození do výživových norem a finančních limitů dle § 24.
  17. Obědy se platí předem vždy k 15.dni v měsíci na následující měsíc.
  20. Pokrmy podávané ve školní jídelně jsou určeny k okamžité konzumaci.
  22. Připomínky ke stravnému se vyřizují u vedoucí školní jídelny.
  25. Osobní údaje školní jídelna zpracovává podle nařízení EU 679/2016                  ze dne 27. 4. 2016, obecné nařízení na ochranu osobních údajů, a směrnice ředitele školy k ochraně osobních údajů.                                                       Platnost od 1. 9. 2020

Dodatek k vnitřnímu řádu školní jídelny

Dne 23. 9. 2020 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává

„Metodické doporučení pro vzdělávání distančním způsobem“