30. 10. 2020

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Od 14. 10 do 31. 10. 2020 je školní jídelna uzavřena.

Všichni strávníci mají obědy autamaticky odhlášeny.

Dodatek k vnitřnímu řádu školní jídelny

Dne 23. 9. 2020 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává

„Metodické doporučení pro vzdělávání distančním způsobem“

1. všem žákům/zaměstnancům  v období distanční výuky zůstávají obědy přihlášené,           obědy si dle potřeby každý odhlašuje individuálně dle platných pravidel

2. výdej obědů bude umožněn do vlastních jídlonosičů a to v době                                           od 11.00 do 11.30 hodin

3. vyzvedávání obědů zajistí osoba, které nebyla nařízena karanténa ani zakázána                přítomnost ve škole a prokáže se stravovací kartou

4.  při vstupu a odchodu použije  tato osoba pouze boční vchod ze školy ze dvora                   (platí pro budovu  A  ul. Dr. Peška)

Platnost od 23.9.2020

Od 2.9.2020 jsou všichni strávíci automaticky přihlášeni ke stravování.

Od září 2020 vaříme prozatím pouze jeden druh hlavního jídla.

Z důvodu zachování kvality školních obědů a dodržování vyhlášky, která se týká spotřebního koše došlo od 1.9.2020 ke zdražení obědů a to následovně:

1 kategorie    7 - 10 let         28,-        Dietní stravování       31,-

2. kategorie 11 - 14 let         30,-                                          33,-

3. kategorie 15 a více let     33,-                                          36,-

cizí strávníci                        61,-

Prosíme, abyste si v bankách navýšili limity, aby bylo možné platbu z Vašeho účtu provést.

Dne 2.11.2016  proběhl ve školní jídelně naší školy projektový den v rámci                      projektu "Pestrá strava bez zbytečné chemie."                                                           Video z akce ke shlédnutí zde.

Nabízíme Vám možnost objednávání stravy prostřednictvím internetu.                     K aktivaci je třeba nahlásit e-mailovou adresu, na kterou Vám budou zaslány    přihlašovací údaje. V případě zájmu, prosím, kontaktujte (osobně či telefonicky) vedoucí školní  jídelny.  Tel. č.  469 639 775.

Informace o školním stravování

Každý strávník je automaticky přihlášený ke stravování následující školní rok.

Pokud nemá strávník zájem o to se stravovat ve školní jídelně (přestup žáka na jinou školu apod.) nebo pokud  potřebuje změnit stravovací dny oproti předešlému školnímu roku, je nutné kontaktovat vedoucí školní jídelny.

Zvýšil se počet strávníků, kteří nemají stravné uhrazené včas. Strávníkovi, který nebude mít stravné na další měsíc uhrazené nejpozději do posledního dne v měsíci (tzn. např. do 31. 8.  na měsíc září), bude výdej oběda automaticky zablokován a nebude se stravovat ve školní jídelně do té doby, dokud stravné nebude zaplacené.

Nový strávník  musí vyplnit Přihlášku ke stravování a odevzdat vedoucí školní jídelny.

Školní jídelna  vydává obědy na stravovací karty. Tyto lze zakoupit v kanceláři ŠJ, popř. v kanceláři školy v budově Husova  za 38,- Kč. Karta se může používat i další roky. V případě ztráty se za výše uvedený poplatek musí koupit karta nová. Za nepoškozené stravovací karty se bude po ukončení stravování platba vracet.

Cena oběda je stanovena dle věku dítěte, kterého dosáhne v daném školním roce:

1. skupina 28,- Kč  - děti ve věku 7 - 10 let

31,- Kč - dietní stravování pro děti ve věku 7 - 10 let

2. skupina 30,- Kč  - děti ve věku 11 - 14 let

33,- Kč  - dietní stravování pro děti ve věku 11 - 14 let

3. skupina 33,- Kč - děti ve věku nad 15 let

36,- Kč - dietní stravování pro děti ve věku nad 15 let

Obědy se přihlašují a odhlašují u vedoucí školní jídelny  do  7. 00   hodin :

telefonicky               469 639 775

SMS zprávou           739 220 994

e-mailem                  sjdr.peska@seznam.cz

V případě nemoci tolerujeme odběr oběda  pouze 1. den, v případě trvání nemoci je nutné obědy odhlásit. Nelze přihlašovat a odhlašovat  obědy, které dětem nechutnají (toto je možné pouze ze závažných zdravotních důvodů), oběd je brán jako kompletní strava na měsíc ke konzumaci pouze ve školní  jídelně.

Stravné je nutno uhradit vždy k 15. dni v měsíci  dopředu na další měsíc, pokud nebude  platba uhrazena včas, nebude dítěti první pracovní den následujícího měsíce oběd vydán.

Jídelní lístek na měsíc a další informace o provozu školní jídelny naleznete na stránkách školy.

Povinností strávníka a jeho zákonného zástupce je seznámit se s řádem školní jídelny.

Způsob úhrady

1. inkaso – nejjednodušší způsob - je stržena  přesná částka dle stravovacích dnů na další měsíc  – nutno zřídit v bance na č. ú. 5731531/0100
  2. trvalý příkaz
  3. hotově – pouze v krajním případě.

Kalkulace stravného

Pro strávníky I. skupiny: 7 - 10 let Potraviny: 28,- Kč
Pro strávníky II. skupiny: 11 - 14 let Potraviny: 30,- Kč
Pro strávníky III. skupiny: 15 a více let Potraviny: 33,- Kč