Aktuální počasí

Počasí dnes:

6. 12. 2023

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo slabé sněžení, pod 300m srážky smíšené. Denní teploty -2 až 2°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

euEU peníze školám


Cílem projektu bylo docílit zlepšení stavu počátečního vzdělávání na Základní škole, Chrudim, Dr. Peška 768. Byly realizovány následující klíčové aktivity. Metodický kurz pro učitele cizích jazyků - pedagogové se seznámili s možnostmi, jak do výuky angličtiny zapojit moderní technologie, naučili se vytvářet vlastní cvičení, testy a pracovní listy. Podařilo se jim tak zatraktivnit výuku a tím motivovat žáky k výuce anglického jazyka. Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT - byly vytvořeny digitální výukové materiály pro většinu předmětů. Tyto materiály byly vyzkoušeny ve výuce, ověřeny a sdíleny. Učivo se tak žákům zefektivnilo a zatraktivnilo. Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd - byly vytvořeny digitální výukové materiály pro předměty přírodopis a chemie, které byly vyzkoušeny ve výuce, ověřeny a sdíleny. Cílem bylo zaměřit se na rozvoj přírodní gramotnosti. V rámci naplňování klíčových aktivit byly souběžně zajištěny i technické a materiální podmínky pro tvorbu a praktické nasazení DUM při výuce. Byla vytvořena multimediální učebna na druhém stupni, která byly pro školu nutností, protože škola má dvě budovy a přecházení žáků bylo časově i organizačně náročné. Učebna je využívána žáky a učiteli i mimo vyučování. Některé třídy na prvním stupni byly vybaveny interaktivními tabulemi, s jejichž pomocí se podařilo učivo zatraktivnit a modernizovat.

Vytvořené materiály: