20. 9. 2021

zata

Bude oblačno až zataženo. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Základní informace k testování

Bližší informace k provozu školy naleznete v manuálu Soubor hygienických a provozních podmínek v souvislosti s přítomností žáků od 1. 9. 2021 - ke stažení v pdf zde (1.68 MB).

Zahájení prezenční výuky pro školní rok 2021/2022 je podmíněno preventivním screeningovým testováním žáků prostřednictvím neinvazivních antigenních testů pro samoodběr, u kterého není nutná asistence zdravotnického personálu.

Testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené:

• pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) a doloží certifikát o provedeném očkování,
  • po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19) a doloží lékařské potvrzení o prodělané nemoci covid-19,
  • případně žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Pokud se žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za dodržení přísnějších režimových opatřeních, konkrétně:

• podmínky povinnosti nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole, tzn. ve třídě při výuce a ve společných prostorách školy (z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest jsou plošně vyjmuty osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování povinnosti nosit ochranný prostředek, nebo osoby, které nemohou mít ze závažných zdravotních důvodů nasazen respirátor
    (v tomto případě je osoba povinna nosit alespoň zdravotnickou roušku nebo obdobný prostředek), s výjimkou případů, kdy je v lékařském potvrzení výslovně uvedeno, že osoba nemůže mít nasazen žádný ochranný prostředek,
  • nesmí cvičit ve vnitřních prostorech; převlékají se s odstupem od ostatních osob a nesmí použít sprchy,
  • nesmí zpívat,
  • používají hygienické zařízení určené školou pro žáky, kteří nepodstoupili preventivní antigenní test
  • při konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů nepoužívají ochranný prostředek dýchacích cest a musí sedět v lavici nebo u stolu,
  • v době konzumace potravin a pokrmů včetně nápojů musejí dodržovat rozestup od ostatních osob minimálně 1,5 metru.
  • Uvedená opatření budou v platnosti po dobu trvání screeningového testování.

Termíny a frekvence testování

• První testování se uskuteční bezprostředně 1. září, toto testování platí pro žáky 2. – 9. ročníku (žáci 1. ročníku se budou testovat následující den, tj. 2. září). Další testování proběhne pro všechny žáky v termínech 6. září a 9. září 2021. Případné další testování proběhne pouze v případě, pokud se v rámci testování odhalí lokální ohnisko nákazy.
  • U žáků navštěvujících ranní družinu bude proveden test až ve třídě v době 1. vyučovací hodiny.
  • Pokud žák nebude přítomen na testování na začátku vyučování, ale dostaví se na vyučování později, provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu.
  • Pokud se některý žák nebo zaměstnanec nebude moci zúčastnit testování v určený den, bude otestován první den jeho přítomnosti. Dále pokračuje dle harmomogramu testování s ostatními.