5. 4. 2020

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 4 až 0°C.

30. 3. - 3. 4.

Zdravím vás, šesťáci. Doufám, že jste zdraví. Jste šikovní, protože až na několik výjimek jste mně k opravě poslali zadané úkoly. Protože  času byl dostatek, už mně práce neposílejte. Postupně opravím práce všem, výsledky vám napíšu do Bakalářů. Ani jsem nevěděla, kolik máme ve třídě šikovných kuchařů a kuchařek.

30.3.

ML –  zápis do školního sešitu

TVAROSLOVÍ  -  SLOVNÍ DRUHY

Každé slovo lze zařadit do jednoho z deseti slovních druhů.

Slovní druhy dělíme na: ohebné – skloňují se (1 – 4) nebo časují (5)

neohebné – svůj tvar nemění (6 – 10)

Opiš si přehled slovních druhů – učebnice s.51 – 52 (opiš charakteristiku slovního druhu a uveď si u každého 3 příklady). Ze s.54 opiš rámeček: co určujeme u jmen a u sloves.

Z Hravé češtiny si z přehledu učiva s.1 opiš

PODSTATNÁ JMÉNA: konkrétní, abstraktní,

vlastní obecná,

pomnožná, hromadná, látková.

Vypracuj, napiš na PC  z učebnice 5/53- urči slovní druh (číslicí ) a použij slova ve větách- 12 vět. Nezapomeň poslat nejpozději do 3.4.

LIT – dokonči zápis do čtenářského deníku o knize bajek.

SLOH – v příloze vám posílám obrázky spotřebičů. Vyber si jeden z nich a přesně, detailně si ho popiš do sešitu slohu.

______________________________sloh_________________________________________

23.3. - 27.3.

Milí šesťáci, posílám vám nějaké úkoly pro procvičení. Protože se ještě nějakou dobu spolu nesetkáme, tak mně posílejte vypracované úkoly na můj e-mail: hanamatejkova@centrum.cz. Nezapomeň se vždy podepsat!!! Já ti práci opravím a zhodnotím.

ML - přepiš si jedno doplňovací cvičení z učebnice 4a,b,c na s.66 a pošli k opravě.

Opravila jsem vaše popisy hračky, snažili jste se, některé práce jsou velmi zdařilé. To byl popis statický.

Popis pracovního postupu (dynamický) krok za krokem uvádí, jak se určitá věc vyrábí. Napiš a odešli postup při přípravě jednoduchého jídla. Pracuj tak, aby tvůj popis posloužil jako návod i pro tvé spolužáky - kuchaře a kuchařky.

Přeji vám, ať jste zdraví a práce se vám daří . Těším se na vaše práce. HM

_______________________________________________________________________

Zadání úkolů na dobu uzavření školy:

ML - Předpony s/se, z/ze, vz/vze, předložky s/se, z/ze - učebnice s.42 - 43, opiš si rámeček, vypracuj  si cvičení

LIT - Přečti si knihu bajek, vytvoř si zápis  do čtenářského deníku

SLOH - Vypracuj do sešitu Popis pracovního popisu při přípravě jednoduchého jídla ( podle návodu v učebnici s.158 -159)