31. 3. 2020

oblacnosesnez

Bude polojasno až oblačno, občas sněhové přeháňky. Denní teploty 1 až 5°C. Noční teploty -3 až -7°C.

30. 3. - 3. 4.    Nové

Ahoj všem,

nejdříve chci všem, kdo mi zaslali domácí úkol, poděkovat. Zpětné vazby již máte. Pokud bych náhodou na někoho zapomněla z důvodu přehlédnutí e-mailu, určitě se ozvěte. Tak, posuneme se kousek dál. Snažila jsem se výuku vylepšit a také pro Vás zjednodušit. Jsem si vědoma, že pro většinu je 2. cizí jazyk velmi náročný. Takže krok po kroku.

Opakování: určování času,nácvik správné výslovnosti

1.Opakování hodiny. Podívejte se prosím na následující krátké video a ujasněte si ještě hodiny, které jste docela slušně samostatně nastudovali.

2. Nyní vezměte pracovní sešit, vypracujte str. 45/cv. 5a,b - určování času

3. Nácvik výslovnosti, poslechová cvičení. Učebnice str. 48/cv. 2. Klikni na následující odkaz a snaž se opakovat se správnou výslovností.

50 Stopa 50.mp3 (975.14 kB)

učebnice str. 48/cv.3 - poslechnete, doplňte a opakujte. Klikněte na odkaz.

51 Stopa 51.mp3 (589.5 kB)

4. Přejdete opět do pracovního sešitu: str.44/cv. 1 a,b - doplníte dle poslechu, opakujete, opět kliknete na následující odkaz

30 Stopa 30.mp3 (590.87 kB)

44/cv. 2 - opět poslechové cvičení, označíte to, co slyšíte

31 Stopa 31.mp3 (537.12 kB)

5. Zůstáváte v pracovním sešitě. Str. 45/cv. 6. Vypočítáte příklady a výsledky zapíšete slovy.

To je vše. Máte poměrně dost poslechu, vše pečlivě opakujte nahlas. Tentokráte mi nic posílat nemusíte, ale: buďte připraveni na společné setkání on-line, kde všechna cvičení projdeme. Nyní jsem dostupná na Skypu - hmackova@gmail. com - kdo má možnost může požádat o přijetí, můžeme tam řešit dotazy na "četu", je to rychlejší než e-mail. To můžete udělat hned! Dále pracuji ještě na jednom nástroji na výuku on-line, o kterém dám včas vědět.

Přeji Vám hodně štěstí. Vaše učitelka Hana

Úkoly na tento a příští týden. Pokud nepůjdeme do školy dále, aktualizuji.

Budeme začínat lekci 4. Začněte tedy studiem slovní zásoby - pracovní sešit str. 54 (slovíčka seite 47 a 48)

Pracovní sešit - Přehled učiva - uprostřed - str. 3 - 4: Do sešitů přepsat určování času - zkuste se nad tím zamyslet - uvědomte si, že nach znamená po, vor před.

Připomenutí, kdo nepsal test z okruhu 3, test bude dopsán po návratu do školy.

Pokud není něco jasné, kontaktujte mne na e-mailu  hmackova@gmail.com   kdykoliv.

22. 3.

Ahoj všem,

doufám, že jste všichni v pořádku. Potřebujeme se posunout kousek dále, nicméně jsem si vědoma, že v následující lekci je spousta nové látky. Z tohoto důvodu Vám zadám jenom málo, a poprosím Vás, abyste k tomu přistoupili zodpovědně.

Je to úkol na celý příští týden, máte na to dostatek času.

K slovní zásobě, kterou jsem Vám zadala minule, přidáte ještě slovní zásobu Seite 49 (prac. sešit, str. 54). Tato slovní zásoba je nutná k tomu, abyste mohli pokračovat dále!

Po nastudování této slovní zásoby - pracovní sešit str. 44/cv.3 - doplníte - se slovní zásobou to hravě zvládnete - všimnete si také předložky am

Poté - učebnice str. 49/cv. b - projdete si hodiny - všimnete si např. Es ist zehn nach drei - (je to stejné jako v Aj - je 10 min.po třetí). Pak zkusíte cv. 4 - zase za pomocí slovní zásoby a předchozích příkladů se to dá zvládnout.

Poté - pracovní sešit - str. 45/cv. 4 a 5a. Až vypracujete cvičení 4 do pracovního sešitu, přepíšete věci na počítači a pošlete mi na můj e-mail, abych Vám dala zpětnou vazbu. Pak uvidíme dále.

To je vše, není toho moc, myslím, že tady raději méně a pořádně. Máte na to týden, věty mi pošlete do příští neděle 29. března. Můžete i průběžně. Pošlu Vám to zpátky opravené.

Jinak testy, které jsme psali ještě před uzavřením. Známky máte v bakalářích, nedopadlo to tak špatně, ale hodně z Vás stále plete časování vybraných sloves. Psali jsme si to do sešitu. Tak se na to podívejte. To je vše.

V případě nejasností, dotazů, jsem k dispozici na e-mailu, nebo také Skype - stejný jako e-mail - po domluvě si můžeme zavolat.

Buďte na sebe opatrní. Hana Macková

23.3.

Milí němčináři,

z důvodu sjednocení zadávání učiva má být to nové zadáváno vždy v pondělí. Na tento týden všichni práci máte, platí i náš termín 29. března. Nové bude tedy zase v pondělí a nově bude úplně nahoře. Vaše učitelka Hana Macková