5. 4. 2020

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 4 až 0°C.

6. 4. - 8. 4. Nové

Děkuji všem za zaslané úkoly. Pečlivě si vedu evidenci úkolů, které jste vypracovali. Co nás čeká: do konce roku už budeme spíše opakovat, a snažit se zlepšit znalost vaší angličtiny (psaní, čtení, poslech, mluvení, gramatika). Máte proto jedinečnou možnost ptát se na věci, kterým prostě nerozumíte a ujasnit si to, co Vám nejde.

Práce s časopisem, výslovnost, interaktivní cvičení - opakování

1. Máme dostupný časopis on-line + poslechy

Str. 27 - přečti krátký text The Same, but Different. Vypracuj Task 1+2 - poslechy Tracks 13-15.

Úkol: Co jsou Homograps? Uveď příklad - Task 1

Co jsou Homophones? Uveď i více příkladů - Task 2. Pokud tady máš potíže zapsat           slova, pomůže Ti Track 15 - solutions (řešení)

Odpovědi zašli na můj e-mail.

2. Obecný interaktivní test na gramatiku:

Test Ti ukáže, jak na tom jsi. Tvůj nejlepší výsledek mi můžeš připojit k předchozímu úkolu. Zajímá mne, jaký výsledek si dosáhl/a.

Zadané úkoly mi zašli na e-mail do středy. Pokud nestihneš, můžeš samozřejmě v průběhu celého týdne. To záleží na Tobě.

To je vše. I když ještě mrkni sem: https://www.youtube.com/watch?v=YQtfiYnNynM

Hana Macková

30. 3. - 3. 4.

Děkuji za zaslané úkoly. Zpětné vazby již máte.

Co nás čeká: opakování - nepřímá řeč , žádost o zaměstnání, výslovnost

1. Před vypracováním tohoto cvičení se podívej do mé prezentace z minula. Pak přelož následující věty:

Řekli, že vědí.

Řekla, že jí to nevadí.

Řekl, že rozumí.

Řekla, že tomu nevěří.

Řekli jsme, že chceme odejít.

Myslel jsem, že o tom vědí.

Myslel jsem, že nemáš ráda klasickou hudbu.

Řekla, že má dobrý nápad.

Zpětná vazba: buď mi toto cvičení pošli zase na e-mail, ale jenom v případě, že ho vypracuješ sám/a a stojíš o zpětnou vazbu. Ulož dokument pod své jméno + příjmení. Pokud překlad někde opíšeš, pak je to ztráta času pro obě strany!

Nebo Skype - hmackova@gmail.com  možné domluvit setkání, pokud máš možnost.

2. Učebnice str. 59: Applying for a job - přečti si, poté přejdi do pracovního sešitu str. 44/cv 14 a zkus napsat podobnou žádost.

3. Práce v pracovním sešitě: str. 43/cv.11 + 12 (v tomto cvičení si všimni nepřímé řeči)

str. 44/cv. 13

klíč ke všem vypracovaným cvičením z Unitu 5 vložím 3. 4.

Unit 5 - klíč ke cvičením 9.tř..pdf (382 kB)  (vloženo 3.4.)

4. Tipy na správnou výslovnost: Velmi užitečné!!!!!

To je vše. Good Luck.

Toto je práce na tento a příští týden. Pokud nepůjdeme do školy dále, úkoly aktualizuji.

Pracovní sešit: Unit 5

str. 38 - 40 (včetně now you)

dále ne, neprobírali jsme.

Dále přikládám pracovní list na procvičení gramatiky - pro ty, kteří mají zájem si procvičit celkově gramatiku a zlepšit se před odchodem na SŠ

past, present, future - Murphy.pdf (294.62 kB)

Dále připomínám test - Unit 4 - slovní zásoba str. 52, opakovat vedlejší věty časové (měli jste pracovní list, který jsme probrali)

Pokud není něco jasné, neváhejte mne kontaktovat na e-mailu hmackova@gmail.com  kdykoliv.

20. 3.

Ahoj všem,

všechny vás zdravím, a doufám, že nikdo nejste nemocný. Posílám nějaké úkoly, ale postupně.

- klíč k předchozímu prac. listu - Murphy past, present, future - key to exercises.pdf (47.53 kB)

- opakování, procvičování, získání jistoty: (děláte to pro sebe, ne pro mne, především pro ty, co jdou na SŠ)

present perfect x past simple (procvičování.pdf (239.93 kB)

present, past, present perfect.pdf (236.43 kB)

present, past, present perfect - key to exercises 20 - 23.pdf (96.16 kB)

Dále nepřímá řeč - opakování + nová látka (najdete v prezentaci)

nepřímá řeč - prezentace.odp (63.22 kB)

nepřímá řeč - prezentace.pdf (101.14 kB)   (přidávám ještě 1 formát)

Prosím, přepište si prezentaci na papír, pak si vložíte do sešitů, nebo vytiskněte, dle Vašich možností (sešity mám u sebe).

Dále pracovní sešit:

str. 41/cv. 7, str. 40/cv. 6 - týkají se právě nepřímé řeči

41/7 bych byla ráda, abyste vypracovali na počítači a poslali mi e-mailem. Abych Vám dala zpětnou vazbu na novou látku.  Stačí napsat věty 1-5  He told me that ..... (termín do 27.3.) Můžete posílat i průběžně.

Dále pokračujte v pracovním sešitě:

41/8, 42/9, 10a - extra reading (reading- učebnice str. 100-101) jde o práci s textem - odhadování děje a vyhledávání info v textu.

Pozn. Opakování a procvičování gramatiky, které jsem Vám dala na zvláštních pracovních listech nemá žádný termín. Je to čistě na Vás a Vašem přístupu. Doporučuji ale všem, kteří jdete na SŠ.Můžete se také na mne kdykoliv obrátit po e-mailu, či Skypu - domluvíme konzultaci. Vím, že hodně z Vás stojí o to se zlepšit. Tady je to opravdu na Vašem přístupu.

Práce v pracovním sešitě + extra reading udělají všichni. Ti, co jsou opravdu slabší, zkuste alespoň kousek. Zaslání úkolu je povinné a nutné pro zpětnou vazbu.

Úkoly aktualizuji zase koncem příštího týdne. Buďte na sebe opatrní.

Vaše učitelka Hana

23.3.

Milí žáci,

z důvodu sjednocení zadávání učiva má být nové zadáváno vždy v pondělí. Na tento týden všichni práci máte, náš termín 27.3. také platí. Někteří již odevzdali, máte zpětné vazby, pokračujte dále, tak jak je zadáno. Nové učivo bude tedy aktualizováno zase v pondělí, nově úplně nahoře. Vaše učitelka Hana Macková