2. 4. 2020

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 0 až -4°C.

30. 3. - 3. 4. Nové

Ahoj všem,

věřím, že jste si všichni upevnili znalost minulého času. Klíče ke cvičením jsem Vám poskytla.

Tento týden opět opakování: stupňování, not as .... as

1. Klíč ke cvičením v pracovním sešitě str. 35/cv. 1, 2, 3

klíč ke cvičením pracovní sešit str. 35 cv. 1,2,3.pdf (108.83 kB)

2. Minulý čas - překlad vět - získáte zpětnou vazbu

Minulý čas - prověření učiva 7. třída.odt (11.92 kB)

Buď pošleš na e-mail do pátku. Pošleš pokud máš opravdový zájem o zpětnou vazbu. Pokud to někdo opíše od někoho, protože to bylo někde nasdíleno, pak to nemá smysl, je to ztráta času pro obě strany. Uložíš pod svým jménem + příjmení.

Nebo možno Skype - hmackova@gmail.com    - možno domluvit setkání, pokud máš možnost

3. Opakování - stupňování

stupňování 3. stupeň.pdf (252.16 kB)     (klíč do 3.4.)

Zadání v češtině:

90.1 Napiš věty, použij porovnání (např. A je větší než D), pak použij 3. stupeň přídavných jmen

90.2 Doplň věty a použij 3. stupeň

90.3 Tvoř věty a zase použij 3. stupeň

Pracovní list si buď vytiskneš, pokud nemáš možnost, vypracuj do sešitu a měj připravené ke kontrole.

4. Opakování - not as ... as

not as ... as.pdf (281.99 kB)

Tady stačí, když vypracuješ cvičení 89.2 a 89.3  (klíč do 3.4.)

5. Četba s porozuměním + vyhledávání informací: časopis str. 6 - přečtěte si text a zkuste doplnit Task na této straně (poslední časopis, který jste dostali)

To je vše. Good Luck.

Úkoly na tento a příští týden. Pokud nepůjdeme do školy dále, úkoly zde aktualizuji.

Pracovní sešit:

str. 32/cv. 3, 4

str. 34/cv. 8

+ Unit 7 pracovní sešit:

str. 35/cv. 1, 2, 3 - tato cvičení z Unit 7 jsou opakování - be going to, předložky a stupňování - takže to zvládnete, cvičení na dalších stranách zatím ne - to jsme neprobírali

Handout - pracovní list na be going to - dostali jste v hodině - vypracovat celý - pro jistotu ho ještě přikládám

be going to.pdf (325.75 kB)

Pokud by něco nebylo jasné, neváhejte mne kontaktovat na e-mailu  hmackova@gmail.com  kdykoliv.

21. 3.

Ahoj všem,

doufám, že jste všichni v pořádku a zvládli jste zadané úkoly. Hodně jsem přemýšlela, jak pokračovat dále. V další lekci nás čeká poměrně náročná látka, což je předpřítomný čas. Nebyl byl by asi problém vytvořit Vám prezentaci, a vysvětlit to v ní. To mohu udělat později. Někteří z Vás ale stále mají problémy s minulým časem, a Ti výborní potřebují získat více jistoty. Proto jsem se rozhodla nepokračovat dále a poskytnout Vám pracovní listy na procvičení minulého času a získání větší jistoty v jeho použití. Nejdříve Vám také poskytnu klíč k prac. listu be going to - to byl úkol z minula. Takže postupně:

be going to - key to exercises.pdf (194.27 kB)

Zkontrolujte si, opravte chyby.

Opakování - minulý čas.

Máte 3 pracovní listy, Ke všemu Vám poskytnu klíč, abyste měli kontrolu. Prosím, pracujte poctivě, klíč až po vypracování. Jinak to nemá smysl. Buďte proto zodpovědní.

was were.pdf (301.09 kB)

minulý čas prav. a neprav. sloves.pdf (309.84 kB)

minulý čas otázka zápor.pdf (295.54 kB)

minulé časy klíč ke cvičením.pdf (255.32 kB)

Na vypracování máte do příštího pondělí 30. března. Pak Vám pošlu věty na překlad z těchto cvičení, abych viděla, zda jste to zvládli a dám Vám zpětnou vazbu. Co dál, pak uvidíme. Nezapomeňte, máte také časopisy, můžete z nich dělat cokoliv, co se Vám líbí. Je to další forma, jak můžete procvičovat.

Pokud by nebylo cokoliv jasné, nerozuměli jste něčemu, napište mi. Ráda Vám cokoliv vysvětlím.

Good Luck. Vaše učitelka Hana

23.3

Milí žáci i rodiče,

z důvodu sjednocení zadávání učiva má být nové učivo zadáváno vždy v pondělí. Na tento týden všichni žáci práci mají - opakování. Nové úkoly budou tedy zadány zase v pondělí. Nově budou aktualizovány úplně nahoře. Vaše učitelka Hana Macková