2. 4. 2020

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Milí angličtináři, právě jsem zjistila, že automatické opravy ve wordu mi opravily dinner na diner, tak si to tam přepište ;-)

Ahoj šesťáci, v první řadě oceňuji výkonnost většiny z vás během minulého týdne. Nejen, že mi většina z vás v tomto nestandardním režimu odeslala vypracovaný pracovní list, někteří i sešit, ale dokonce i vyfocený/nascanovaný časopis (obojí ať už před nebo po zveřejnění řešení) :-)... Mám tu i jedno krásné video týkající se ukazovacích zájmen. Upozorňuji, že tohle neděláte pro mě, ale pro sebe - a to se rozhodně netýká jen angličtiny, ale i jiných předmětů. Chápu, že vám to v současné době může znít hodně "Marťansky", ale třeba si na to jednou vzpomenete... Jakmile budete mít všechny úkoly hotové, pošlete mi je NAJEDNOU do pátku 3. 4. na můj email. A teď k jádru věci... Ukazovací zájmena jsme si "vysvětlili"- (připomínám-video pomůže)

1. namaluj obrázek, popiš ho čtytmi větami - This is a... v příloze pod textem máš návod, nekopíruj obrázky, namaluj svoje, napiš 4 věty a bude fajn, když mi to zvládneš poslat do konce týdne. Pokud nemáš možnost, odevzdáš později.

ukazovací zájmena.png (8.23 kB)

2. pracovní sešit 47/1 - Doplň v přítomném čase prostém. 47/9 - Vylušti dialogy a napiš dolů na linky. 48/10 - Doplň otázky. Př.: Where do you come from? 48/11- spoj a za větu napiš slovo odpovídající ze cvičení b).

3. pracovní list - správně poskládej slova do vět a přelož

pracovní list 30.3. - 3-4..docx (11.9 kB)

4. časopis str. 8, 9 - dobrovolné, připomínám, poslechy najdeš na: http://www.bridge-online.cz/rr/

To je pro tento týden vše, přeju hodně zdaru a koncem týdne dodám opět řešení ke kontrole.

Zde řešení zadaných úloh:

IMG_20200325_082603.jpg (2.15 MB)IMG_20200325_082609.jpg (2.7 MB)IMG_20200325_082619.jpg (2.32 MB)

Přítomný čas prostý-6. ročník.docx (15.23 kB)

Zde malé video k ukazovacím zájmenům. Můžete si zkusit podobné natočit a třeba mi ho i poslat.

Milé děti, vypadá to, že se vám neplánované prázdniny trochu více prodlouží. Školní rok ale nekončí a na nás je, abychom ho zvládli společně i takto na dálku. Jednou týdně ode mě budete dostávat nová cvičení k vypracování, procvičení probrané látky, případně doplnění slovní zásoby. Pokud budete mít vy nebo rodiče jakékoliv dotazy týkající se výuky, můžete mě kontaktovat prostřednictvím emailu: dvorakova.pety@seznam.cz.

A teď už k práci na příští týden.

Učebnice: v učebnici na straně 52, 51 jste si měli přečíst rozhovory. Kromě přítomného času prostého jste si možná všimli i ukazovacích zájmen.

THIS - jednotné číslo - tento tato, THESE - množné číslo - tito, tyto.

oba případy používáme pouze tehdy, když jsou věci blízko.

Př.: Tato sukně/This skirt, Tyto boty/These shoes.

THAT - jednotné číslo - tamten/tamta/tamto THOSE - množné číslo - tamti/tamty/tamta

Př.: Tamta sukně/That skirt, Tamty boty/Those shoes.

S těmito ukazovacími zájmeny jste se už setkali, ve slovíčkách je nemáte, ale gramatiku najdete na straně 58.

Pracovní sešit:

45/4a) - Píšete o věcech v jednotném a množném čísle, které jsou v těsné blízkosti, takže používáte pouze ukazovací zájmena this/these - dle vzoru.

45/4b) - Píšete o předmětech vzdálených, takže používáte pouze ukazovací zájmena that/those podle toho, zda jde o množné či jednotné číslo. Pozor, používáte v tomto případě přivlastňovací tvar jména, jak je uvedený v příkladu. 45/5 - kombinace všech zájmen. Za týden vám na stránky pošlu správná řešení, teď to ale zkuste sami.

46/6 - čím víc "fajfek", tím to dělám častěji, takže první obdélník bez ničeho=nikdy, poslední naopak vždy. Doplňte tedy z nabídky správná slova a ve cvičení 6b) pište ve větách dle příkladu.

Now you: doplň podle pravdivosti o sobě.

Časopis:

str. 18 - křížovka, na straně 6, 7 máte St Patrick´s day, což je typický irský svátek, který se slaví v březnu. Můžete si na stránkách http://www.bridge-online.cz/rr/ poslechnout text, který je napsaný na str. 7. V každém případě ale poslechněte track 6 a zkuste dle poslechu zakroužkovat správnou odpověď na straně 10. Kdo chce, může mi výsledek vyfotit či naskenovat a poslat na emailovou adresu, ocením jako aktivitu navíc.

Pracovní list:

tento mi každý z vás vyplní a pošle mailem do konce příštího týdne.

přítomný čas prostý, průběhový

To je do příštího týdne vše, užijte si víkend, buďte zdraví a rodičům přeji pevné nervy.

Mějte se hezky, vaše uč.AJ Petra Dvořáková

Milí angličtináři, protože se delší dobu neuvidíme, posílám pro vás úkoly na nadcházející dny. Platí, co jsme si stihli zapsat v úterý. Pro pořádek tedy ještě jednou připomínám a přidávám další učivo do konce příštího týdne.

Pracovní sešit 40/NOW YOU, 41/NOW YOU, 42/16,17,18, 44/1, 2, 3

Učte se zapsaná slovíčka z Unit 7

časopis str. 5

Učebnice: 51, rozhovory ze str. 52, 53

Všímejte si tvorby přítomného času prostého v odpovědi i otázce, zejména ve 3. os.č.j.

Mějte se hezky a pokud byste měli nějaké dotazy, můžete mě kontaktovat emailem, který naleznete na stránkách školy.

See you soon (hope), Petra Dvořáková