5. 4. 2020

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 4 až 0°C.

6. 4. - 8. 4. Nové

Všechny zdravím opět po týdnu. Předně bych chtěla poděkovat žákům, kteří mi poslali vypracovaný úkol. Zpětnou vazbu všichni máte. Také bych chtěla upozornit především žáky, kteří se mi ani jednou za celé 3 týdny neozvali, že veškeré odevzdané práce si pečlivě eviduji.

Tento týden nás čeká nové učivo (i když úplně to tak nové není), proto Vám toho dám méně, abyste měli dostatek času si to nastudovat.

Přítomný čas prostý - otázky

1. Projdi si následující prezentaci a opiš si ji do školního sešitu.

přítomný čas prostý otázky - prezentace.pdf (85 kB)

2. Podívej se ještě na následující krátké video, pomůže Ti ještě látku lépe pochopit.

3. Přejdi do pracovního sešitu: vypracuj následující cvičení a procvič tvoření otázek:

str. 47/cv. 8, str. 48/cv.10

Jedno z těchto cvičení bych ráda viděla. Buď přepiš pouze utvořené otázky do dokumentu (ulož pod jménem + příjmení), nebo mi to pošli jako fotku, vyfocené či oskenované. Spousta z Vás to takto řešila s minulým domácím úkolem. Tady dle možností, jaké máte.

4. Máme k dispozici časopis on-line + poslechy. Zde je odkaz. Úkol z něj zatím nemáte. Ale samozřejmě můžete v něm číst, poslouchat poslechy a zlepšovat se v angličtině.

To je vše. Ale přeci ještě jenom něco:

Vaše učitelka Hana Macková

30. 3. - 3. 4.

Ahoj všem,

děkuji, kdo jste mi poslal domácí úkol, abyste měli zpětnou vazbu. Tu již máte (kromě těch, kteří poslali úkol v neděli večer).

Pokusím se Vás provést dalšími úkoly tak, abyste to zvládli.

Opakování: opět přítomný čas prostý + zápor (dělali jsme ve škole + vlastně jste na tom pracovali celý minulý týden)

1. Nejdříve klíč ke cvičením z pracovního sešitu - Unit 6. Věnujte především pozornost překladům na str. 42 + samozřejmě zkontrolujte vše, co jste dosud vypracovali.

WB 6 třída - klíč 6. lekce.pdf (518 kB)

2. Procvičování: přítomný čas prostý. Jde o pracovní list, který si vytiskneš a doplníš. Pokud nemáš možnost tisknout, pak si vypracuj odpovědi do sešitu. Měj připravené ke kontrole - klíč do 3.4.

přítomný čas prostý - pracovní list.pdf (321.02 kB)

Přítomný čas prostý key.pdf (70.59 kB)      (vloženo 3.4.)

Zde jsou zadání v češtině:

5.1 Napiš tato slovesa s -s nebo -es

5.2 Doplníš věty dle obrázku. Použiješ slovesa v rámečku.

5.3 Doplníš věty vhodnými slovesy v rámečku

5.4 Použiješ správný tvar slovesa. Víš, že 3. os. č. j. přibírá - s. Dáš si pozor také na umístění frekvenčních příslovcí - viz vzor nebo se podívej znovu do mé prezentace, kterou jsem Vám vložila minule.

Žáci s podpůrnými opatřeními mohou vypracovat jenom cvičení 5.3 a 5.4.

3. Pokud si stále ještě nejsi jistý s použitím tohoto času, podívej se na následující krátké video + dostali jste ode mne tabulku, kterou máte mít nalepenu v sešitě, tak se mrkněte tam

4. Pracovní list - věty na překlad. Na tento pracovní list dostaneš zpětnou vazbu, aby si viděl/a, jak na tom jsi.

přítomný prostý 6. třída věty překlad.odt (13.07 kB)

Zpětnou vazbu na tento úkol můžete získat dvěma způsoby:

Buď přeložíte a pošlete mi na e-mail nejpozději do pátku. Dokument uložíte pod svým jménem + příjmení. Chtěla bych zde upozornit, že mi pošlete pouze práce, které jste udělali samostatně a máte opravdový zájem o zpětnou vazbu. Nebudete mi posílat práce, které někdo někam nasdílel a Vy jste je opsali. Pak to nemá smysl a je to ztráta času pro obě strany. Tady jde především o to, abyste věděli, jak na tom jste.

Nebo možné Skype - hmackova@gmail.com   - domluvíme setkání (samozřejmě pokud máte možnost)

To je vše. Good Luck. Hana Macková

Milí žáci a žákyně,

toto je jen připomenutí úkolů, které jsme si stihli zadat ještě v naší poslední hodině. Je to práce na tento týden a celý příští. Pokud nepůjdeme do školy, tak to pak aktualizuji.

Pracovní sešit:

str. 37/cv. 5, 6, 7

str. 38/cv. 8, 10

str. 39/cv. 11a, 12.

Časopis: str. 5, Task 2

Pokud by nebylo něco jasné, kontaktujte mne na e-mailu  hmackova@gmail.com  kdykoliv.

20. 3.

Ahoj všem,

moc Vás všechny zravím. Doufám, že jste všichni v pořádku a doufám, že jste zvládli zadané úkoly. Vše si pak zkontrolujeme.

Výsledek - práce z časopisu z minula - Task 2/str. 5 - Because they have nine lives.

Stále pokračujeme v našem přítomném čase prostém. Vysvětlovali jsme si ve škole. Přidám krátkou prezentaci o frekvenčních příslovích a jejich použití. Přepište si prosím do školních sešitů.

Příslovce vyjadřující opakovanost děje.odp (116.4 kB)

Příslovce vyjadřující opakovanost děje.pdf (142.15 kB)   Přidávám ještě 1 formát

Opište si prezentaci do sešitu. Pak můžete pokračovat v pracovním sešitě.

Pracovní sešit:

str. 40/cv. 13, + now you

str. 41/cv. 14, 15 + now you - cv. 15 přepíšete na počítači a pošlete mi e-mailem. Abych věděla, že tomu rozumíte. Dám Vám zpětnou vazbu. Termín: 29. března (můžete posílat průběžně). Pokud nemáte e-mail, poprosila bych rodiče.

str. 42 celá. Pokuste se vypracovat tyto překlady. Ve škole (snad tam někdy půjdeme) si je pak společně zkontrolujem, nebo Vám po vypracování pošlu klíč.

Toto jsou úkoly na celý příští týden. Pokud nepůjdeme do školy, zase je koncem týdne aktualizuji. Buďte na sebe opatrní, pokud byste něco nevěděli, napište mi na e-mail.

Vaše učitelka Hana

23. 3.

Milí žáci i rodiče,

z důvodu sjednocení zadávání učiva, máme vždy úkoly a učivo zadávat v pondělí. Na tento týden všichni žáci práci mají. Náš termín 29. března také platí. Nové učivo bude tedy zadáno další pondělí a bude vždy nově nahoře. Vašě učitelka Hana Macková