24. 9. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 14 až 10°C.

21.6. 2020

Milí žáci, vážení rodiče,

školní rok je u konce a my si můžeme konečně oddychnout. Společnými silami jsme zvládli nejen toto náročné období, ale celých pět let - a to velice dobře.

Děkuji Vám za Vaši důvěru, podporu a skutečně parádní spolupráci, velice si toho vážím.

Přeji všem krásné prázdniny a mnoho dalších úspěchů v životě.

Byli jste super.

Mám ještě pár doplňujících informací:

- spravené a vygumované učebnice přineste v pátek 26. 6. (Čj, M I. a II. díl, VL, Př, Aj, Čítanka, Hv)

- v pátek 26. 6. si pro vysvědčení mohou přijít všichni žáci - tedy i ti, kteří se dosud   vzdělávali distančně (předání proběhne tak, jak jsme byli zvyklí - tedy v naší  třídě    1. vyučovací hodinu)

- nezapomeňte s sebou přinést čestné prohlášení, abyste mohli vstoupit do budovy školy  (ke stažení - viz Novinky na sránkách školy)

- poslední skypovací hodina proběhne v úterý od 10,05 h

- informace o pondělním mimoškolním setkání jsou poslané do mailů rodičů

S.T.

Vážení rodiče,

již je možné žádat o vrácení zálohy za školu v přírodě. Bude Vám vrácena v plné výši. Více najdete v tomto odkazu na stránkách naší  školy.             S.T.

e_download.php?file=data/editor/341cs_1.pdf&original=%C5%BD%C3%A1dost%20o%20vr%C3%A1cen%C3%AD%20z%C3%A1lohy.pdf

24.5. 2020

Milí páťáci!

Vy, kteří se nadále učíte z domu, máte pouze malou změnu ve dnech, kdy se budeme scházet.

Nově se budeme scházet na Čj a M v úterý a ve středu:

- úterý: od 10,05 h (ČJ), od 11,00 h (M)

- středa: od 11,05 h (Čj), od 12,00 h (M)

Mezi hodinami si uděláme malou přestávku.

Budete pouze jedna skupina a budete mít dvě hodiny Čj a dvě hodiny M týdně.

AJ - moji skupinu - přebírá paní učitelka Petra Dvořáková. Bude vám zadávat práci na stránky školy a bude se s vámi setkávat i na Skypu.

Nezapomeňte se k ní přihlásit na Skype (někdo již učinil).

Dosud jste pracovali výtečně, vydržte ještě nějaký ten týden - konec školního roku se blíží a pak už si všichni uděláme zasloužené prázdniny.

Vaše nevyzvednuté věci ve škole vám zatím ponechám na kupičkách, kdo bude chtít, zkontaktuje mě a mohu vám je v domluvený čas předat.

Prosím, kdo ještě nezaplatil  67,- Kč za autobus do Planetária - nechť tak učiní do konce května (viz e-mail rodičům).

Mějte se hezky a užijte si poslední květnový týden.

S.T.

13.5.2020

Zákonný zástupce žáka vyplní informaci o zájmu či nezájmu o prezenční docházku ve škole v  přihlášce (viz dokumenty ke stažení) - vyjádření tedy musí odeslat všichni rodiče (nejpozději do 18.5. 2020)

Podrobné informace týkající se návratu  dětí do školy naleznete na webových stránkách školy - Novinky.

UPŘESŇUJÍCÍ INFORMACE - videohovory přes Skype

-tento týden první „zkušební“ setkání po skupinkách ve středu  – bude Čj

a ve čtvrtek bude M

- po ruce byste měli mít psací potřeby, sešit a učebnici (Čj, M)

- od příštího týdne bude výuka přes SKYPE v pondělí (M), v úterý (Čj)

a v pátek (Aj – moje skupina)

-budeme se scházet po skupinkách v časech: 9,00 h, 10,00 h , 11,00 h - děti již vědí,

ve které skupince jsou

- je potřeba se přihlásit alespoň 5 min před začátkem výuky

- já vám hromadně zavolám, aby se nám spojení podařilo

- ideální je, když vaše skypovací jméno odpovídá tomu skutečnému, abych věděla     s kým  mluvím

29.4. 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

nabízím vám (dětem) pravidelné setkávání na Skype. Příští týden bychom zkusili první zkušební setkání. Protože se to teprve učím, prosím o trpělivost.

Jsem zaregistrovaná pod jménem: Silvie Truncová a poznáte mě podle známého obrázku školy. Pokud máte možnost, pomozte prosím dětem s přihlášením. Když se mi děti na Skype ozvou, zařadím si je do skupiny. Děti bych rozdělila do tří skupin (přibližně po deseti) a ve středu bych během dopoledne postupně všechny skupiny vystřídala. Rozdělení do skupin a čas spojení vám zde upřesním podle počtu zájemců. Pro komunikaci budou potřebovat sluchátka s mikrofonem. Další týden bychom pak rozběhli  dopolední setkání podle předmětů (Čj, M, AJ), zbylá dvě dopoledne si vyhrazuji pro výuku angličtiny třeťáků a čtvrťáků. Ještě rozmyslím, které dny to budou.

Pozměnila bych současný způsob domácí výuky. Úkoly budou i nadále zadávané na stránkách školy, ale část této práce bych s dětmi udělala při setkání na Skype.

Ten, pro koho nebude spojení možné, o žádné učivo nepřijde. Spojení přes Skype bude dobrovolné.

Zkusíme to a uvidíme.

Tak se držte, já se budu držet s vámi.

S. Truncová