31. 3. 2020

oblacnosesnez

Bude polojasno až oblačno, občas sněhové přeháňky. Denní teploty 1 až 5°C. Noční teploty -3 až -7°C.

Milí druháčci,

v týdnu od 30. března do 3. dubna se seznámíme s násobením. Už dříve jsme se na násobení připravovali, a tak věřím, že to lehce zvládneme.

A jdeme na to!

násobení

Tady je video s malou ukázkou, jak začít s násobením.

ukázka násobení

učebnici na str. 14 procvičte postupné sčítání stejných čísel.

Jako pomůcku si připravte asi 20 knoflíků, nebo fazolí, víček od PET lahví, kousků stavebnice,… zkrátka cokoli, co vám pomůže při znázorňování příkladů. Budeme je potřebovat i v dalších týdnech.

Připravila jsem pro vás jednoduchou aktivitu. Kartičky si můžete doma vytisknout a rozstříhat. Kdo nemůže tisknout, snadno a rychle si je vyrobí (děti si nastříhají kartičky z papíru a fixem napíší příklady a výsledky).

Aktivita - násobení

Pak už s pomocí knoflíků (fazolí, víček,…) můžete skládat správné příklady.

násobení 1

násobení 2

Tady je pracovní list, ve kterém si procvičíte sčítání a odčítání do 100. Najdete v něm i úlohu pro chytré hlavičky, kterou pro vás vymyslel Pavlík.

Procvičování do 100

V pátek zde najdete správné řešení. Už teď jsem zvědavá, kdo vymyslí úlohu na příští týden:-).

Ať se vám daří. Paní učitelka Maruška

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zde je řešení úloh v pracovním listu.

Procvičování do 100 - kontrola

Věřím, že jste si poradili i s poslední úlohou. Dokázali byste také nějakou "záludnou" úlohu sami vymyslet? Zkuste vymyslet a napsat úlohu pro bystré hlavy a poproste rodiče, aby vám pomohli poslat mi ji e-mailem. A samozřejmě nezapomeňte připsat i správné řešení :-). Já pak úlohu přidám do dalšího pracovního listu.

Pokud vám vymýšlení úloh nepůjde, nevadí, je to dobrovolná aktivita.

Přeji vám všem hezký víkend. Paní učitelka Maruška

Týden 23. - 27. března.

Pokračujte v procvičování sčítání a odčítání do 100 s přechodem desítky. Všichni by to už měli zvládnout bez prstů:-). Příští týden se totiž pustíme do NÁSOBENÍ. Hurá!

Zde máte nový pracovní list k vytištění i se záludnou slovní úlohou pro bystré hlavy. Na konci týdne vám vyvěsím správné řešení pro kontrolu.

Procvičování do 100

Pamatujete si, jak jsme ve škole zkoušeli narýsovat úsečku? V Pracovním sešitě vám to krtek na str. 11 připomene. Přečtěte si oranžový rámeček a zkuste si podle návodu úsečku narýsovat nejdříve na papír. Až se vám to bude dařit, můžete si narýsovat úsečku do geometrického sešitu (sami si vymyslete, jak se bude jmenovat a jakou bude mít délku).

Pamatujete si na zásady rýsování?

- ořezaná tužka č. 3 (popř. č. 2, ale rýsuji tence)

- na tužku NETLAČIT

- pravítko položíme na papír správnou stranou a vždy rýsujeme nad pravítkem, abychom na práci viděli

- jedna ruka přidržuje pevně pravítko a druhá ruka drží SPRÁVNĚ tužku

- rýsujeme s úsměvem :-)

Ať se vám daří. Paní učitelka Maruška

V týdnu od 16. do 20. března doplňte stranu 13 ve velkém pracovním sešitě. Cvičení si rozdělte a dělejte je postupně.

Například cvičení 2 si můžete rozdělit do 4 dnů. Stejně jako cvičení 3. To přepište a dopočítejte do sešitu.

Ať se Vám daří!

Vaše paní učitelka Maruška