5. 4. 2020

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Týden 6. - 8. 4. 2020

Ve slabikáři procvičujte i nadále čtení, tentokrát písmenko H na str. 54, 55. Vyluštěte si křížovku a namalujte si k ní obrázek. Uhodnete hádanku na str. 55 dole? Můžete mi poslat fotku nebo obrázek.

I zde přikládám velikonoční pracovní list.

Velikonoční čtení

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Týden 30. 3. - 3. 4. 2020

Tento týden nás čeká nové písmeno, najdete ho ve slabikáři na str. 52.

Zkus vymyslet a namalovat a šikulky i třeba napsat co nejvíce slov začínající písmenem H. Ve slabikáři označ písmenko v básničce a zakroužkuj obrázky začínající na toto písmeno. Čtěte stonožku se slabikami zepředu i zezadu, nebo třeba na přeskáčku. Dokážete spojit slabiku s obrázkem? Slabika může být na začátku slova, ale třeba i schovaná uprostřed nebo na konci slova.

Na str. 53 procvičujte čtení celých vět a porozumění textu. Uhodnete hádanky?

V písance pořádně procvičte slova s písmenem k, napojení na písmeno o a přepis tiskacího písma na str. 34, 35.

Přidávám odkaz na stránky, kde si můžete procvičit nové písmenko.

Zvládli jste minulý týden pracovní list? Můžete si ho zkontrolovat zde:

Řešení pracovního listu ČJ

Na procvičení si můžete zkusit další pracovní list

Doplň písmeno do slov

Týden 23. - 27. 3. 2020

Minulý týden jste se seznámili s písmenem C, tento týden procvičte jeho čtení

na str. 50 a 51.

V písance trénujte písmeno velké S, není lehké, tak ho nejprve zkoušejte na papír, do vzduchu a teprve pak ho zkuste do písanky str. 32.

Další písmenko už trochu známe - k, vzpomeňte si na kličku jako u písmene L a pak přidáme malé bříško a nohu. Pečlivě procvičujte a hlavně nezapomeňte na správné sezení s oběma rukama na stole a rovnými zády.

Připojuji pracovní list na procvičování.

Pracovní list ČJ

Písmeno S - jak ho psát

S - procvičujeme

Písmeno k - jak ho psát

K - procvičujeme

Ahoj školáci, posílám vám úkoly na následující dny.

Každý den procvičujte čtení, ve Slabikáři čtěte barevné sloupečky, povídání k obrázkům a hlavně str. 46, 47.

V písance postupně dopisujte a procvičujte psací písmo, a to až do str. 29. Stačí každý den napsat 4 - 5 řádků.

Úkoly pro týden od 16. do 20. 3. 2020

Pomalu pokračujte v písance str.30 a 31. Dále máte doma pracovní list s přepisem tiskacího písma - slabiky a celá slova.

Návod jak pracovat s dětmi, napište pár slov tiskacím písmem a děti přepisují do psacího, jen dávejte pozor, aby byla slova jen z písmen, která už umíme napsat.

Ve Slabikáři můžete začít zkoušet písmeno C - hledejte písmenko v básničce, zkuste vymyslet co nejvíce slov, tleskejte slabiky a určujte kde se písmenko ve slově nacházi.

Nědělejte vše najednou, stačí každý den pár řádků. Víc si s dětmi povídejte a zapojujte hry z dětství - slovní fotbal, myslím na nějakou věc, pexeso, karty.