2. 4. 2020

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Hi my students,

it´s new week and there is new work for you.

Nejprve přikládám správné řešení pracovního listu z minulého týdne. Všem, kdo mi ho zaslali moc děkuji a ráda bych abychom v této spolupráci pokračovali :-).

Řešení pracovního listu

Učebnice str. 32 řešení

Doufám, že už máte přepsaná slovíčka z 12 lekce ve slovníčku. Nezapomeňte si napsat i názvy zvířat se str.32. Tentokrát se zaměříme na popis cesty. Nejprve si poslechněte a zopakujte slovní spojení.

Poslech 33/2

Nyní si poslechněte další nahrávku a snažte se zjistit k jakému zvířeti dojdeme. Představte si, že stojíte před branou a pak vcházíte do ZOO. Nahrávku si stopujte, poslechněte několikrát. Napište mi, která zvířata se pod jednotlivými čísly skrývají.

Poslech 33/2,b

A jako poslední úkol tohoto týdne si sami zvolte jedno zvíře ze ZOO a napište mi, jak se k němu dostaneme.

Přikládám ještě křížovku se zvířaty ze zoo.

Křížovka

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hello my english students,

I send you some work. Please write new words Unit 12 to your vocabulary. Work in your magazine page 14. You can listen some exercises on www.bridge-online.cz.

And there is worksheet ( pracovní list) for you.

Přítomný čas

Protože většina z vás nemá u sebe pracovní sešit, prozatím si můžete vytisknout strany na procvičení lekce 12.

Pracovni sešity si můžete vyzvednout ve škole každý den od 7 do 12 hodin.

učebnice 1

učebnice 2

Správné řešení doplním příští týden.

Pracovní list mi vyplněný pošlete na cechlovska.tera@seznam.cz. Na tomto mailu mě můžete i kontaktovat, kdybyste si s něčím nevěděli rady.

Have a nice day

your english teacher Tereza Č.

DALŠÍ PRÁCE PRO VAS

Hello my english pupils,

there are some exercises for you.

Protože ne všichni máte u sebe pracovní sešity, tak i další úkoly z angličtiny budou hlavně z webových stránek.

Podívejte se na skolakov.eu - a v kategorii angličtina pro 4. ročník můžete procvičovat hlavně určování času a pak i slovesa, měsíce a dny v týdnu.

K procvičení přítomného času prostého a prubehoveho vám pomůže odkaz

Tady máte hned i kontrolu a správné řešení.

Ať se vám daří a zase se ozvu

Gold bye yours teacher Tereza Čechlovská

My dear Englishmen, because you will have a long time without AJ, practice continuous and simple time present and make some excercises from your magazime Play.

Have a nice day T. Čechlovská

Moji milí angličtináři, protože vás čeká dlouhá doba bez Aj, procvičujte si podle učebnice průběhový a prostý čas přítomný.

A máte u sebe časopis - tak si vyplňte str. 8, 12 a další úkoly vám zadám postupem času.

Mějte se hezky T. Čechlovska