2. 4. 2020

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Milí třeťáci,

procvičování vám šlo dobře. Chválím všechny děti, které mi poslaly svou práci ke kontrole a zároveň děkuji rodičům za pomoc a podporu dětem. Věřím, že domácí učení angličtiny pro vás není jednoduché, ale vím, že to společně zvládneme:-).

V týdnu od 30. 3. do 3. 4. se seznámíme s novými slovíčky k lekci 13 Our house, our flat s pomocí poslechu, připomeneme si tvoření vět se zájmeny heshe a budeme opakovat slovní zásobu. Práci si rozdělte do celého týdne.

• S pomocí obrázku v učebnici na str. 34 jse seznámíme s novými slovíčky. Zde je nahrávka. Nejdříve jenom poslouchej, potom ukazuj a opakuj.

Poslech Our house

• Na str. 35 dole jsou nová slovíčka. Tato si přepište do sešitu  a přeložte:

our               náš, naše

house          dům

flat               byt

garage        garáž

+ celý první sloupeček

• Pod obrázkem jsou věty. Poslechni si nahrávku několikrát, věty opakuj. Zkoušej sám číst a s pomocí slovníčku přelož.

Poslech Our house - věty

• Workbook - pracovní sešit

Na str. 34 cvičení 1: Doplň pomocí nápovědy slovíčka do plánku bytu.

Cvičení 2: Nakresli jednoduchý plánek vašeho domu nebo bytu. Místnosti očísluj a vedle na řádky a popiš. (např. 1 hall, 2 kitchen,....). Nakonec doplň věty pod obrázkem podle skutečnosti:

This is our house(flat).

Our house (flat) i  big (small).

• Pod tímto odkazem najdete hezké video, ve kterém procvičíte novou slovní zásobu.

• A nakonec ještě zábavné opakování. Pod tímto odkazem najdete úkoly na procvičení barev a slovíček ze školy.

Věřím, že spoustu úkolů zvládnete samostatně i bez pomoci rodičů.

Pokud byste měli nějaké dotazy, napište mi na můj mail m.dubska@centrum.cz. Nebo mi napište jen tak, jak se vám daří, jestli se vám líbilo video nebo mi můžete poslat fotku obrázku z pracovního sešitu.  Věřím, že společně to zvládneme.

Vaše paní učitelka Maruška

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj třeťáci,

zde máte řešení pracovního listu.

pracovní list - řešení

Přeji vám hezký víkend. Paní učitelka Maruška

Týden od 23. do 27. března:

Moc doporučuji najít si na stránkách české televize (i-vysílání) lekci Člověk a jeho svět pro 3. ročník. Paní učitelka propojila povídání o rodině s angličtinou. Tak se můžete přidat k dětem a opakovat nahlas.

Tady je pracovní list na procvičování. Kdo nemá možnost vytisknout, může si slovíčka přepsat do sešitu (není jich moc a natrénujete i psaní:-)).

Procvičovací pracovní list

V pátek vám zde vyvěsím správné řešení :-).

Aktivita pro děti:

Vyrobte si hru na procvičování barev.

- Vezměte si list papíru, přeložte na polovinu a rozstřihněte, každou půlku pak znovu přeložte a rozstřihněte (máte teď 4 obdélníky - trocha matematiky:-)). Každý obdélník ještě přeložte na polovinu a naposledy rozstřihněte. Získáte tak 8 obdélníků.

- Na každý obdélník si napište jednu barvu anglicky (zkontrolujte si podle učebnice, že jste slovo napsali správně). Pokud budete potřebovat, vyrobte si další kartičky.

- A teď už stačí vyndat z penálu barevné pastelky a přiřadit k nim lísteček se správnou barvou.

- Vyrobené kartičky nevyhazujte. Budou se vám ještě hodit :-).

Ať se vám daří. Paní učitelka Maruška

Goodbye!

Týden od 16. do 20. března:

Pokud někdo nestihl doplnit str. 33 v pracovním sešitě, dodělejte si v tomto týdnu.

Přečtěte si komiks v učebnici str. 32 - 33, určitě už zvládnete i překlad.

- procvičujte číslice do 100

Uč. str. 30/2 - zkoušejte říkat věty např. It is small and green. It is big but red.

- pojmenovávejte členy rodiny

Uč. str. 26 - podle obrázku říkejte věty. Vymýšlejte věty o své rodině. Tvořte věty s použitím zájmen he, she. Např. He is  old. She is slim.

Na webových stránkách naší školy najdete v NOVINKÁCH odkazy pro žáky. Tam se v Anglickém jazyce jistě proklikáte k různým zábavným úkolům, spojovačkám, nebo třeba  k obrázkovému slovníčku (i s výslovností).

Pokud by někdo potřeboval poradit, napište mi s rodiči e-mail.

Ať se vám daří! Paní učitelka Maruška