2. 4. 2020

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Výuka angličtiny Skype:  2x týdně

pondělí 9.00 nebo 14.00

čtvrtek  9.00 nebo 14.00

Najdete mne na Skypu pod účtem hmackova@gmail.com    Prosím, je nutné se domluvit ale předem, ne v době této výuky. Stačí mne vyhledat na Skypu, poslat žádost o přijetí kontaktu.  Já Vás přijmu a můžeme se domluvit na "četu" o dalším postupu. Eventuelně e-mailem. Ráda děti uvidím.

30. 3. - 3. 4.  Nové

Všechny Vás moc zdravím. Pevně věřím, že jste všichni zvládli opakovací lekce. Krok po kroku si probereme další. Takže zkuste pracovat samostatně, všichni to zvládnete, jste šikovní.

Procvičení výslovnosti, nácvik čtení, procvičení poslechu, tvoření vět.

1. Měli jste číst A Haunted House. Zde je nahrávka. Klikněte na odkaz, text alespoň 2x poslechněte a potom znovu přečtěte nahlas.

Haunted house.mp3 (1.49 MB)

2. Nácvik výslovnosti slovní zásoby týkající se domu a bytu. Učebnice str. 34/cv.1 - opět klikni na odkaz a opakuj nahlas. Dle obrázků poznáš význam slovíček.

68 Stopa 68.mp3 (601.71 kB)

3. Nácvik čtení textu: učebnice str. 34 - krátký text dole. Klikni zase na odkaz, text si nejméně 2x poslechni. Pak se pokus text nahlas přečíst. Můžeš také poslech zastavit po každé větě a opakovat nahlas. V textu je nové slovíčko our=náš.

69 Stopa 69.mp3 (650.17 kB)

4. Tvoření vět: učebnice str. 35/cv. 2. Věty se slovesem "is" jsme už tvořili. Vzorová věta: Mum´s in the kitchen. = Mum is in the kitchen. = Mamka je v kuchyni.  Přesně takto utvoříš další věty. Nezapomeň je říkat nahlas.

5. Přejdeš do pracovního sešitu. Str. 34/cv. 1 - je tam stejná slovní zásoba jako jsi trénoval/a ve výslovnosti. Do jednotlivých rámečků doplniš místnosti z nabídky nahoře. Měj zároveň otevřenou učebnici a pomáhej si obrázkem na str. 34. Objevují se tu 2 slovíčka fence=plot, roof=střecha.

6. Poslední krok je pracovní sešit str. 34/cv.2. Namaluješ si svůj dům nebo byt a označíš jednotlivá místa číslicemi. Místa pak přepiš vpravo k jednotlivým číslicím (např. 1 - living room). Pak už jenom doplníš větu This is our house/flat. Our house/flat is big/small. (flat=byt).

A to je vše. Dodržením jednotlivých kroků to zvládneš sám/sama bez pomoci rodičů. Příště si přidáme jeden malý "mluvnický jev".

Hodně štěstí. Vaše učitelka Hana

Moji milí třeťáčci,

prosím o vypracování následujícího:

- pracovní sešit - str. 30 - 31/ cv. 1, 3, 4, 5, 6 (Unit 12) vše jsme dělali, nezapomeňte si také tato cvičení pročíst nahlas (víte, jak je to důležité)

- také prosím nezapomeňte na test Unit 11 - vše jsme si říkali - připomínám procvičení his a her,  she, he (stačí projít již vypracovaná cvičení v pracovním sešit str. 28 a 29)

Toto je práce na tento týden a celý příští týden. Pokud nepůjdeme do školy, práci zde aktualizuji.

Pokud by nebylo něco jasné, něco byste potřebovali poradit, neváhejte a kontaktujte mne (rodiče) na e-mailu  hmackova@gmail.com  kdykoliv.

18. 3.

Moji milí třeťáčci,

ozývám se dříve, protože se mi opravdu po vás stýská. Pevně věřím, že úkoly zadané z minula jste všichni zvládli. Čekají nás další úkoly.

Úkoly jsou jednoduché a pevně věřím, že je všichni zvládnete i bez pomoci rodičů. Vše si společně potom zkontrolujeme. Nemusíte se obávat. Zadané úkoly jsou opakování, novou látku se mi vůbec zadávat nechce. Byla by to přítěž pro rodiče.

Nabízí se nám v pracovním sešitě REVISION 2 - str. 32 a 33.  Je to opakování, zkuste prosím proto samostatně, bez pomoci rodičů. Vím, že to zvládnete!

V učebnici - str. 32 a 33 - je příběh - A Haunted House. Zkuste si příběh nahlas přečíst - s tím, že se musíte podívat pod příběhem na nová slovíčka. Zkuste to zase samostatně.

https://youtu.be/bGetqbqDVaA       procvičení čísel 1-100

Pro rodiče: Milí rodiče, vím, že jste teď v situaci, která není pro Vás lehká. Chodit do práce, případně Home office, dělat úkoly s dětmi ze všech předmětů. Protože nikdo z nás neví, jak dlouho tato situace bude trvat, měla bych pro Vás tento návrh. Je to samozřejmě dobrovolné, nikoho nenutím. Mohla bych s dětmi projít cvičení přes Skype. Najdete mne pod mým účtem  hmackova@gmail.com    . Pokud byste měli zájem, stanovila bych čas po domluvě s Vámi, a s dětmi mohla všechna zadaná cvičení projít. Napište mi prosím, zda byste vůbec měli zájem, na můj e-mail. Není to povinné, jen přemýšlím, jak více pomoci a být v kontaktu s dětmi.

Vaše učitelka Hana Macková

23.3.

Milí žáci, ale hlavně rodiče teď

z důvodu sjednocení zadávání učiva má být to nové zadáno vždy v pondělí. Na tento týden všichni práci mají, další tedy bude zase v pondělí. Nově úplně nahoře. Nabídka výuky po Skypu platí.

Vaše učitelka Hana Macková