16. 12. 2017

zata

Bude oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky nebo sněžení. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Školní parlament - 2017/2018

Předseda: Tereza Vodičková

Místopředseda: Adam Chalupník

Zástupci tříd:

• VI. A - Martina Drahá
  • VI. B - Tereza Hurychová
  • VI. C - Valentýna Horálková
  • VII. A  - Markéta Čermáková
  • VII. B – Blanka Pavlišová
  • VII. C – Adéla Vohradníková
  • VIII. A – Adam Chalupník
  • VIII. B – Jiří Vítek
  • VIII. C – Miloslav Neumann
  • IX. A  - Natálie Endlová
  • IX. B – Tereza Vodičková
  • IX. C - Kristýna Dusová

Dne 26. 9. 2017 proběhlo úvodní setkání členů školního parlamentu, kde jsme se představili a řekli si, čím se budeme v tomto školním roce zabývat a podle jakých pravidel budeme pracovat. Další schůzky proběhly 3. 10. , 10. 10. a 17. 10.

Parlament bude shromažďovat podněty od žáků, učitelů a ostatních pracovníků tak, aby sloužily ke zkvalitnění školního prostředí a života školy. Budeme se společně snažit zorganizovat projektové dny pro žáky a žákyně druhého stupně. První chceme uskutečnit  15. – 16. 11. 2017.

Scházet se budeme vždy první úterý v měsíci a pak dle potřeby.

Styčnými pedagogy pro nás jsou Mgr. Šárka Steklá a Mgr. Jana Zemanová.

ČINNOST ŠKOLNÍHO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

Svou činnost žákovský parlament zaměřuje na:

• hygienu a bezpečnost ve škole, pomoc při zajišťování čistoty a pořádku, chování o přestávkách, ve školní jídelně a v šatnách s cílem odstraňovat lhostejnost a nezájem,
  • prezentaci názorů a výsledků práce žáků na nástěnkách, internetových stránkách školy,
  • podíl při organizování chodu školy,
  • podíl na organizování soutěží všeho druhu, na kulturních akcích pro žáky, rodiče i širší veřejnost,
  • členové parlamentu se budou dotazovat všech učitelů či vedení školy na parlamentem předem projednané nejasnosti spojené s výukou a provozem školy a na jejich případné řešení,
  • připomínky parlamentu pan ředitel prošetří, s výsledky budou prostřednictvím zástupců parlamentu seznámeni žáci ve třídách

.

Zástupci tříd:

• mohou předkládat parlamentu třídou projednané a schválené návrhy, podněty v takové formulaci, o které je možno v parlamentu hlasovat,
  • budou prosazovat žákovským parlamentem schválená řešení,
  • předkládají třídě výsledky šetření, průzkumů a zprávy o plnění úkolů, které jim byly ŽP uloženy,
  • třídní učitelé se budou snažit o partnerský přístup k žákům, o komunikaci na základě důvěry a vzájemného respektu. Žáky zvolené do ŽP budou podporovat, povzbuzovat a vést při jejich aktivitách pro školu.

CÍL ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

• Vytvořit informační most mezi žáky a učiteli (zprostředkovat výměnu informací).
  • Vytvořit zpětnou vazbu pro všechny učitele a vedení školy.
  • Předcházet negativním jevům jako jsou šikana, fyzické obtěžování, psychické vydírání, ubližování druhým, ničení školního majetku, a podobně.
  • Připravovat a organizovat činnosti, které navrhnou žáci jednotlivých tříd. Zejména sportovní a kulturní akce a jejich vyhodnocování. Řešit připomínky a návrhy žáků na lepší chod školy.
  • Informovat veřejnost o dění ve škole formou  internetu.
  • Vymýšlet splnitelné požadavky a s vedením školy pracovat na kompromisních řešeních.

PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA PŮDĚ ŠŽP

• Nepoužívat vulgární výrazy.
  • Nezesměšňovat se navzájem, neurážet.
  • Nepřekřikovat se, navzájem se poslouchat.
  • Nezlehčovat problémy.
  • Pracovat týmově.
  • Právo dobrovolně vyjadřovat názor (ústně, písemně).
  • Spolupracovat a být aktivní při navrhování a realizaci akcí a projektů.

Tyto zásady tvoří základní rámec činnosti žákovského parlamentu na naší škole a mohou být podle potřeby dále doplňovány a upřesňovány.