22. 8. 2019

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 22 až 26°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Informace pro žáky 5. ročníků a jejich rodiče

Termín konání: BUDE AKTUALIZOVÁNO

Náhradní termíny pro případ nemoci: BUDE AKTUALIZOVÁNO

NÁSLEDUJÍCÍ INFORMACE JSOU PLATNÉ PRO ŠKOLNÍ ROK 2018/2019. PO SDĚLENÍ MŠMT BUDOU INFORMACE AKTUALIZOVÁNY.

Přijímací zkoušky se konají jednotně z českého jazyka  /60 minut, max. 50 bodů/ a matematiky /70 minut, max .50 bodů/.

• V testech budou zastoupeny úlohy uzavřené i otevřené, včetně úloh z konstrukční geometrie.
  • Povolené pomůcky – modře či černě píšící propisovací tužka, rýsovací potřeby;!!! kalkulačka a tabulky nejsou povoleny !!!
  • Chybné odpovědi nebudou penalizovány.

V prvním kole přijímacího řízení může žák podat až 2  přihlášky do osmiletého gymnázia /do 1. března  2019 musí být na obou gymnáziích/.

2 totožné přihlášky žákovi vydá naše základní škola na základě přesných podkladů zákonného zástupce v první polovině měsíce února 2020.

Pořadí, ve kterém uchazeč uvede zvolené střední školy na přihlášku, určuje, ve které škole bude konat jednotné zkoušky v 1. a ve 2. termínu

• Uchazeči budou hodnoceni na základě:
    • výsledků dosažených v jednotných zkouškách,
    • hodnocení na vysvědčeních z předchozího vzdělávání,
    • výsledku talentové zkoušky či školní přijímací zkoušky,
    • případně dle dalších skutečností, které osvědčují vhodné schopnosti, vědomosti a zájmy uchazeče

Pokud uchazeč koná jednotnou. zkoušku dvakrát, do hodnocení přijímacího řízení se mu započte lepší výsledek z každého testu.

Žák musí v přijímacích zkouškách dosáhnout minimálně:

• gymnázium – min. 30 bodů ze 100 možných.

Střední škola, která neobsadí všechna místa v 1. kole, může vyhlásit i kola další.

Žák si může podat libovolný počet přihlášek, kde vyplňuje pouze jedno zvolené gymnázium.

Po přijetí do gymnázia vydá naše základní škola zákonnému zástupci zápisový lístek oproti občanskému průkazu.

Zápisový lístek odevzdá uchazeč (zákonný zástupce) nejpozději do 5 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí o přijetí ke vzdělávání do gymnázia, kam opravdu chce, aby jeho dítě nastoupilo. Změna není možná.

Lhůta pro odevzdání zápisového lístku začíná běžet dnem následujícím po dni zveřejnění seznamu přijatých uchazečů.

Na jakékoli dotazy odpoví výchovná poradkyně Mgr. Jana Zemanová:

1. stupeň:

• BUDE AKTUALIZOVÁNO

2. stupeň:

• BUDE AKTUALIZOVÁNO

Po předchozí domluvě na tel. čísle 469 620 582 nebo 608 264 727 nebo na e-mailu jana.zema@centrum.cz i v jiný termín.