16. 10. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 19 až 23°C. Noční teploty 11 až 7°C.

Informace pro žáky 5. ročníků a jejich rodiče

Termíny určené MŠMT budou upřesněny.

Zveřejnění kritérií přijímacího řízení SŠ:

• obory vzdělání s talentovou zkouškou

do 31. října 2019

• ostatní obory vzdělání

do 31. ledna 2020

Odeslání přihlášek na SŠ:

• obory vzdělání s talentovou zkouškou + obory konzervatoře

do 30. listopadu 2019

• ostatní obory vzdělání

do 1. března 2020

Talentové přijímací zkoušky:

• talentová zkouška do oboru vzdělání s talentovou zkouškou

dva termíny v období 4. – 15. ledna 2020

• talentová zkouška v konzervatoři

dva termíny v období 15.– 31. ledna 2020

• talentová zkouška do oboru vzdělání gymnázium se sportovní přípravou

dva termíny v období 4. ledna – 15. února 2020

Státní přijímací zkoušky jednotné:

- jednotné zkoušky – 6letá a 8letá gymnázia

13. a 17. dubna 2019

- náhradní termín jednotné přijímací zkoušky

10. a 11. května 2019

• školní přijímací zkoušky v dalších kolech

termíny stanoví ředitel školy SŠ

Škola zajistí:

Vyplněné formuláře přihlášek na SŠ bez tal. zk.

do 21. 2. 2020

Vyplněné formuláře přihlášek na SŠ s tal. zk.

v listopadu na vyžádání u výchovné poradkyně

Vyplněný zápisového lístku

do 30. 3. 2020

Dvě přihlášky na SŠ

Přihlášky na střední školy vydává žákům naše škola po pololetním vysvědčení (není tedy třeba přihlášky dopředu vyplňovat, ale je třeba poslat zodpovědně zkontrolované podklady do základní školy na pokyn výchovné poradkyně zhruba v polovině ledna). Zájemci o studium na středních školách s talentovou zkouškou dostanou přihlášky v průběhu měsíce listopadu, musí se o ně však přihlásit.

Do přihlášky je třeba dopsat 2 střední školy nebo 1 střední školu dvakrát (stejná pravidla platí i pro osmiletá gymnázia). Některé školy dále vyžadují lékařské potvrzení. Dále doporučujeme k přihlášce přiložit případná osvědčení o školních úspěších (umístění ve školních olympiádách apod.), děti s SPU také okopírované platné Doporučení z Pedagogicko psychologické poradny. Vyplněnou přihlášku uchazeči doručí na vybranou střední školu nejpozději do termínu uvedeného výše.

Před přijímací zkouškou obdrží všichni uchazeči od konkrétní střední školy pozvánku.

Více informací o přijímacích zkouškách naleznete na stránkách Školského portálu Pardubického kraje nebo www.statniprijimacky.cz

Zápisový lístek

K potvrzení úmyslu uchazeče stát se žákem na dané střední škole slouží zápisový lístek.

Každý uchazeč o vzdělávání ve střední škole obdrží jeden zápisový lístek. Svůj úmysl vzdělávat se v dané střední škole potvrdí uchazeč odevzdáním zápisového lístku na SŠ nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí. Nebude-li zápisový lístek ve stanovené lhůtě škole doručen, vzdává se uchazeč práva být přijat za studenta dané střední školy a na jeho místo lze přijmout jiného uchazeče. Zápisový lístek může uchazeč uplatnit jen jednou; to neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit zápisový lístek na škole, na kterou byl uchazeč přijat později na základě odvolání, nebo byl-li přijat na obor s talentovou zkouškou a později na obor bez talentové zkoušky (v tomto případě je možné zápisový lístek vzít zpět ze střední školy a odevzdat ho na druhou střední školu).

Zápisový lístek dostanou žáci v průběhu měsíce března od výchovné poradkyně. Zápisový lístek podléhá evidenci. V případě ztráty Vám bude vydán nový oproti čestnému prohlášení o ztrátě.

Odvolání

Odvolání proti nepřijetí do střední školy je možné podat řediteli střední školynejpozději do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí o nepřijetí. Vždy je nejrozumnější komu nikovat s vedením příslušné střední školy.