23. 9. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, od SV místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Provozní řád výdejna

Údaje o zařízení:
Školské zařízení: Základní škola, Chrudim, Dr. Peška 768 , příspěvková organizace
                            Školní jídelna s výdejnou
Adresa: Dr. Peška 768, Chrudim
Ředitel: Mgr. Jaroslav Víšek
Telefon – jídelna ul. Dr. Peška:  469 639 775
Telefon – výdejna ul. Husova 9: 469 637 640
E-mail: sjdr.peska@seznam.cz
Kapacita školní jídelny: 850 obědů
Zřizovatel: Město Chrudim
Zaměstnanci:
Vedoucí školní jídelny: Iveta Holečková
Vedoucí kuchařka: Vlasta Kabrhelová
Pomocné kuchařky: Jana Křížová,  Eva Pilařová, Martina Horáčková, Jana Hesounová, Renata Mazánková, Marcela Urbánková, Michaela Procházková, Olga Brotanová, Monika Mazánová

Základní  údaje
Tento řád upravuje podmínky možnosti stravování ve školní jídelně, která je příspěvkovou organizací. Ve školní jídelně je zajištěno stravování dětí, žáků za zvýhodněných podmínek v době pobytu ve škole a školském zařízení. Nabízíme stravování pro žáky, kteří mají dietní opatření. Umožňujeme také stravování vlastních zaměstnanců a dále poskytuje stravovací služby pro zaměstnance škol a školských zařízení a další osoby (dále jen cizí strávníci) za úplatu. Tento řád je vydán v souladu s § 30 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání v platném znění za účelem zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví dětí a žáků při školním stravování. Školní stravování je poskytováno v souladu s těmito právními předpisy:

• zákonem č. 561/2004 Sb., školský zákon;
  • zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví;
  • vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stavování;vyhláškou č. 602/2006 Sb., o hygienických požadavcích na stravovací služby a o zásadách osobní a provozní hygieny při činnostech epidemiologicky závažných;
  • vyhláškou č. 84/2005 Sb., o nákladech na závodní stravování a jejich úhradě v příspěvkových organizacích zřízených ÚSC.

Pravidla chování
Školní jídelna poskytuje stravování dětem, žákům za předpokladu, že jsou splněna pravidla vnitřního řádu školní jídelny a strávníci dbají pokynů zaměstnanců kuchyně a dozoru v jídelně.

• před příchodem do jídelny si žáci odloží oděvy popřípadě jiné věci na místo k tomu určené a spořádaně vstupují do školní jídelny
  • při čekání na jídlo se žáci chovají ukázněně a slušně
  • při konzumaci jídla dodržují žáci pravidla slušného stolování
  • jídlo a nápoje se konzumují u stolu zásadně vsedě
  • po dojedení si každý strávník po sobě odnese použité nádobí na místo k tomu určené
  • ve školní jídelně je vždy přítomen pedagogický dozor, který sleduje chování žáků po příchodu do jídelny, stolování a odnášení použitého nádobí. Dbá na bezpečnost strávníků. Dojde-li k zašpinění podlahy (např. vylití polévky) učiní potřebná opatření, aby nedošlo k uklouznutí procházejících strávníků. Ihned zajistí potřebný úklid.
  • přináší-li pracovnice kuchyně na stůl horkou polévku, dbá, aby nedošlo k opaření strávníků
  • dojde-li k úrazu ve školní jídelně, ohlásí pedagogický dozor tuto událost pracovníkovi školní jídelny, který poskytne žáku první pomoc a provede zápis do knihy úrazů. Úraz je nahlášen vedoucí školní jídelny a řediteli školy.
  • v případě, že některý žák opakovaně poruší kázeň v jídelně, může být, po předchozích upozornění jeho zákonného zástupce, vyloučen na určitou dobu ze stravování

Výdej obědů
Výdejní doba pro žáky a zaměstnance       11.15 – 13.45
Výdejní doba pro cizí strávníky                   11.30 – 12.30
Žákům je zakázáno vynášet jakékoli jídlo a nádobí, s výjimkou balených potravin, z prostor ŠJ. Výdej oběda do jídlonosiče je povolen žákům pouze v případě, má-li se zabezpečit stravování žáka v první den jeho onemocnění, pokud již nelze stravu odhlásit.

Závěrečná ustanovení
S řádem školní jídelny jsou strávníci, v případě dětí a žáků jejich zákonní zástupci, seznámeni zveřejněním řádu na nástěnce ve vestibulu u školní jídelny, na jednotlivých výdejních místech a na webových stránkách školy. Seznámení s řádem školní jídelny prokazatelně stvrzují svým podpisem na přihlášce ke stravování. Strávníci jsou povinni se řídit pokyny uvedenými v tomto „Provozním řádu“ výdejny, dále pokynu ředitele školy, vedoucí školní jídelny a dohlížejících ve školní jídelně.

Platnost od 4.9.2017